SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Ale finisz! Polka bohaterką mistrzostw świata osób niepełnosprawnych [WIDEO]

Ale finisz! Polka bohaterką mistrzostw świata osób niepełnosprawnych [WIDEO]

20.07.2017, godz. 09:00
Joanna Mazur
foto: Twitter

W Londynie podczas mistrzostw świata osób niepełnosprawnych złoty medal w biegu na 1500 metrów zdobyła Joanna Mazur. Niewidoma biegaczka wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Stawickim zapewniła sobie pierwsze miejsce na ostatnich metrach biegu, popisując się fenomenalnym finiszem.

Jeszcze na ostatnim zakręcie Mazur i Stawicki zajmowali czwartą pozycję. Byli tuż za podium i wydawało się, że stoczą zacięty bój o brązowy medal. Jak się później okazało, Joanna Mazur w Londynie miała ochotę na zdecydowanie więcej. Dlatego zdecydowała się na szaleńczy atak na ostatnich metrach biegu. Wyprzedziła wszystkie rywalki, które miała przed sobą i dobiegła do mety jako pierwsza. Dzięki temu na swojej szyi zawiesiła złoty medal mistrzostw świata osób niepełnosprawnych.

Po sukcesie Joanna Mazur zaapelowała do ministra sportu Witolda Bańki o zmianę przepisów, dotyczących przyznawania stypendiów niepełnosprawnym sportowcom. Za złoty medal na takiej imprezie przysługuje, co prawda, stypendium, ale tylko w przypadku jeśli w finale wystartowało 12 zawodników z ośmiu państw. Na nieszczęście Mazur w jej finale udział wzięła tylko jedenastka.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: