SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Amerykańska mistrzyni znów pobiegnie w ciąży!

Amerykańska mistrzyni znów pobiegnie w ciąży!

21.06.2017, godz. 12:54
Alysia Montano
foto: EAST NEWS

Alysia Johnson Montano zgłosiła się do mistrzostw Stanów Zjednoczonych, choć jest w czwartym miesiącu ciąży. Amerykańska biegaczka już w czwartek powalczy o medale mistrzostw krajowych i powtórzy wyczyn sprzed trzech lat, kiedy na linii startu zjawiła się w ósmym miesiącu ciąży. Jak widać, taki stan nie jest dla 31-latki żadną przeszkodą.

Trzy lata temu Montano zadziwiła wszystkich, bo zdecydowała się na start w amerykańskich mistrzostwach na miesiąc przed terminem porodu. Tamtego biegu nie wygrała, ale za to zyskała szacunek publiczności, która gorąco ją dopingowała. Po trzech latach Montano postanowiła powtórzyć swój wyczyn. Amerykanka zgłosiła się do zawodów, które zostaną przeprowadzone w Sacramento. Na swoim koronnym dystansie na 800 metrów pobiegnie w czwartym miesiącu ciąży. Brzucha nie będzie widać tak jak poprzednim razem, ale to nie umniejsza odwadze zawodniczki.

Alysia Montano stwierdziła, że udział w zawodach nawet w trakcie ciąży to dla niej kwestia siły kobiecości.

31-letnia biegaczka jest brązową medalistką mistrzostw świata z Daegu i Moskwy. Ponadto jest siedmiokrotną mistrzynią Stanów Zjednoczonych.

#motivationmonday #shecan Photo cred: ?

Post udostępniony przez Alysia Montaño (@alysiamontano) 24 Kwi, 2017 o 7:39 PDT

tagi: Alysia Montano
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: