Angelika Cichocka, 800 metrów

Autor: Eastnews Angelika Cichocka

Angelika Cichocka MISTRZYNIĄ EUROPY na 1500 metrów!

2016-07-10 20:26

Wielki sukces blondwłosej Angeliki Cichockiej! Polka nie dała rywalkom szans i zdobyła w Amsterdamie tytuł mistrzyni Europy na 1500 metrów. Czy Angelika powtórzy sukces na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro? Sophia Ennaoui była siódma.

Finałowy bieg był wolny. W końcówce Cichocka szarpnęła i to wystarczyło. Polka uzyskała czas 4:33.00. Drugie miejsce zajęła obrończyni mistrzowskiego tytułu - Sifan Hassan z Holandii (4:33.76). Na trzeciej pozycji uplasowała się Irlandka Ciara Mageean (4:33.78).
Angelika Cichocka ma 28 lat. Do tej pory jej największe sukcesy to srebro w halowych mistrzostwach świata w Sopocie dwa lata temu na 800 metrów i srebro halowych mistrzostw Europy z 2015 roku w Pradze na 1,5 km. Dzisiejsze złoto z Amsterdamu to świetny prognostyk przed igrzyskami w Rio.