SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk: Cel na nowy sezon? 84 metry! [ZDJĘCIA]

Anita Włodarczyk: Cel na nowy sezon? 84 metry! [ZDJĘCIA]

07.11.2016, godz. 08:02
Cel na nowy sezon? 84 metry!
Anita Włodarczyk wróciła do treningów wypoczęta i lżejsza foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Sezon 2016 kończyła rekordem świata na Stadionie Narodowym w Warszawie (82,98 m). Potem była dwumiesięczna przerwa, podróże, celebracja sukcesów, ale i egzamin magisterski z wychowania fizycznego. Dzisiaj młociarka Anita Włodarczyk (31 l.) rozpoczyna w Arłamowie pierwsze zgrupowanie przed sezonem 2017.

Tuż przed zgrupowaniem odebrała po raz siódmy Złote Kolce dla najlepszej lekkoatletki roku w Polsce. Wystąpiła w czarnej sukience i czerwonych szpilkach.

- W czasie przerwy w treningach nie przybrałam na wadze, ale wręcz mi ubyło. Ważę teraz 96,8 kg - wyjawiła "Super Expressowi" mistrzyni olimpijska, która podczas ciężkich treningów zimą doszła nawet do 101 kg. - Po raz ostatni ważyłam tak mało chyba osiem lat temu. Od trzech tygodni nie jem słodyczy, a w tym postanowieniu chcę wytrwać do Bożego Narodzenia. Jakoś mnie nie ciągnie, chociaż bardzo lubię czekoladę. Nie wiem tylko, co będzie w trakcie treningów, gdy organizm wymaga węglowodanów...

Mistrzyni z Rio odwiedziła tej jesieni USA i Anglię. Odebrała kilka nagród. Odpoczęła po wyczerpującym sezonie, w którym nie doznała porażki.

- Jestem gotowa do treningów i mam na nie ochotę - nie kryje. - Zresztą od trzech tygodni już wykonywałam ćwiczenia ogólnorozwojowe. Co prawda do niedawna mogłam spać przynajmniej do 9 rano, teraz wstaję o 7.30 i wracam do drzemki po obiedzie.

W przyszłym roku Anita chce poprawić swój rekord świata.

- Mój cel to 84 m, tak jak numer w dyplomie uczelni - mówi ze śmiechem. - Tylko niech któraś z konkurentek zacznie mi wreszcie deptać po piętach (druga na świecie w sezonie Chinka Zhang miała wynik ponad 6 m gorszy - red.). Lubię prawdziwą rywalizację i jest mi ona potrzebna, by wygrywać.

Jej szkoleniowiec Krzysztof Kaliszewski (44 l.), z którym pracuje od siedmiu lat, po raz trzeci otrzymał tytuł Trenera Roku w polskiej lekkoatletyce.

- Myślę, że do końca mojej kariery będziemy pracować razem - deklaruje Anita. - Jesteśmy obydwoje spod znaku Lwa. Razem stawiamy sobie cele i obydwoje dajemy z siebie wszystko, by je spełnić. Tworzymy fajny sportowy duet. Trener nie opiera się tylko na wiedzy, ale i na moich odczuciach i fajnie się dogadujemy.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: