SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek najlepsi w Ostrawie! Pobili rekordy mityngu

Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek najlepsi w Ostrawie! Pobili rekordy mityngu

27.06.2017, godz. 19:31
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk foto: Andrzej Lange/Super Express

Anita Włodarczyk zwyciężyła w konkursie rzutu młotem o trofeum imienia Kamili Skolimowskiej. Podczas mityngu Zlata Tretra w Ostrawie Polka ustanowiła nowy rekord tej imprezy. Niegorszy był Paweł Fajdek. Oprócz rekordy mityngu oddał też najdłuższy rzut w roku.

Już po pierwszym rzucie Włodarczyk objęła prowadzenie. Rzuciła na odległość 75 metrów i 62 centymetrów, ale to była dopiero rozgrzewka. Jej następna próba przekroczyła już próg 79 metrów. Tym rzutem (79,68) poprawiła rekord mityngu Zlata Tretra. Stary, ustanowiony w 2016 roku także należał do niej. Pobiła go o 114 centymetrów!

To nie było jednak jej ostatnie słowo. W swoim czwartym podejściu Anita Włodarczyk rzuciła na odległość 79,82. To był najdłuższy rzut nie tylko tego popołudnia, ale także całgo roku. Nikt bowiem w 2017 roku nie rzucił dalej. Tutaj także Polka pobiła samą siebie, bo najlepszy dotychczasowy wynik był również jej autorstwa. W maju w Dausze zanotowała wynik 79,76.

Swój konkurs wygrał także Paweł Fajdek. Polak rzucił na odległość 80 metrów i 44 centymetrów, co jest zarówno najlepszym wynikiem w historii ostrawskiego mityngu, jak i najdłuższą próbą w męskich zmaganiach w 2017 roku. Drugie miejsce zajął inny polski młociarz, Wojciech Nowicki. Ten atleta z kolei pobił swój rekord życiowy.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: