SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk nie poleci do Kataru, bo jej trener pomaga rywalom!

Anita Włodarczyk nie poleci do Kataru, bo jej trener pomaga rywalom!

10.04.2017, godz. 19:32
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk foto: EAST NEWS

Anita Włodarczyk miała w maju lecieć na obóz przygotowawczy do Kataru, ale jak poinformował "Fakt", może o tym zapomnieć. Taką możliwość zablokował Polski Związek Lekkiej Atletyki. Dlaczego? Wszystko przez Krzysztofa Kaliszewskiego, trenera polskiej mistrzyni.

Anita Włodarczyk nie może się ostatnio w pełni skupić na treningach. Przede wszystkim przez głośną aferę, która miała miejsca na zgrupowaniu w kalifornijskim ośrodku Chula Vista. Najpierw chodziło o imprezę z udziałem polskich sportowców, ale później wyszedł na jaw konflikt wśród młociarzy. Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki, trenowani przez Malwinę Wojtulewicz-Sobierajską, mieli pretensje do obozu Włodarczyk, który nie chciał współdzielić boiska treningowego.

Jakby tego było mało, okazało się, że Kaliszewski, oprócz opiekowania się Włodarczyk, trenuje także młociarza z Kataru, który jest rywalem Nowickiego. – Do tej pory nie mogliśmy nic z tym zrobić, bo trener Kaliszewski nie jest naszym pracownikiem. Po powrocie z USA musi podpisać z nami kontrakt i zaprzestać trenowania rywala Polaków. - mówił w rozmowie z "Faktem" jeden z działaczy PZLA.

Dodał także, że związek nie zgadza się na wyjazd Włodarczyk do Kataru. Tam złota medalistka z Rio de Janeiro miała szlifować formę. - W maju jest tam tak gorąco, że trenowanie w ciągu dnia jest niemożliwe (...) taki wyjazd mija się z celem. Tym bardziej, że w Katarze trener Kaliszewski miałby możliwość pracowania z miejscowymi młociarzami. A na to nie możemy pozwolić - grzmiał działacz.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: