SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk o imprezie lekkoatletów: Staram się godnie reprezentować Polskę [OŚWIADCZENIE]

Anita Włodarczyk o imprezie lekkoatletów: Staram się godnie reprezentować Polskę [OŚWIADCZENIE]

06.04.2017, godz. 10:19
Anita Włodarczyk, Rio 2016
Anita Włodarczyk foto: Super Express

Kilka dni temu polscy lekkoatleci urządzili sobie imprezę w ośrodku w Chula Vista w Kaliforni, w którym trenują. Sprawa ta wywołała niemały skandal, a teraz na jej temat wypowiedziała się Anita Włodarczyk - jedyna, która nie wzięła udziału w balandze. Wydała specjalne oświadczenie, w którym zaznacza, że nie ma z tą sytuacją nic wspólnego i zawsze stara się godnie reprezentować Polskę na całym świecie.

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce przebywa obecnie na zgrupowaniu w Chula Vista w Kaliforni. To właśnie tam przygotowują się do nowego sezonu mając do użytku nowoczesny ośrodek, w którym trenują. I do pewnego momentu też mieszkali. Jak dowiedział się "Super Express" kilka dni temu postanowili zorganizować imprezę w wyniku której poproszono ich o opuszczenie hotelu. Wśród balangowiczów znaleźli się m.in. tyczkach Piotr Lisek czy kulomiot Konrad Bukowiecki. Obaj nie tak dawno zdobyli tytuły mistrzów Europy w swoich dyscyplinach.

Według naszych informacji udziału w imprezie nie wzięła jedynie Anita Włodarczyk, do której zachowania nie było zastrzeżeń. A teraz potwierdziła to sama zawodniczka publikując na Twitterze specjalnie oświadczenie w tej sprawie.

- Oświadczam, iż ja i mój sztab szkoleniowy nie mamy nic wspólnego z incydentem, którego konsekwencją było wydalenie polskiej ekipy z ośrodka. Jako reprezentantka naszego kraju staram się zawsze godnie reprezentować Polskę na całym świecie - napisała mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem.

Pełna treść oświadczenia poniżej:

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: