SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk pokazała klasę! Historyczny wyczyn naszej młociarki

Anita Włodarczyk pokazała klasę! Historyczny wyczyn naszej młociarki

06.05.2017, godz. 19:09
Anita Włodarczyk, Rio 2016
Anita Włodarczyk foto: Super Express

Już od początku nowego sezonu widać, że Anita Włodarczyk jest w doskonałej formie! Nasza najlepsza młociarka podczas mityngu w Dausze, rozpoczęła kolejny rok zmagań na światowej arenie. I to jak! Jeszcze nigdy w swojej karierze na starcie nowego sezonu nie była w tak wyśmienitej dyspozycji. Zdeklasowała wręcz konkurentki, a do magicznej granicy osiemdziesięciu metrów zabrakło jej centymetrów.

Anita Włodarczyk w Katarze ciężko trenuje. Mityng w Dausze stanowił więc dla Polki miłą odskocznię od katorżniczych zajęć. Widać, że siódme poty wylewane na treningach, przynoszą oczekiwane skutki. W pierwszych zawodach nowego sezonu nasza mistrzyni olimpijska posłała młot na odległość 79.76 metrów. Jak sama napisała na Twitterze jest to jej najlepsze osiągnięcie na starcie kolejnego roku zmagań. Oprócz tego to najdłuższy rzut od początku roku na świecie. Dotychczasową liderką list była Gwen Berry. Amerykanka rzuciła 74,62 metra.

Włodarczyk, dzięki sobotniemu rezultatowi, wpisała swój dziesiąty rzut na listę najlepszych w historii konkurencji. Za jej rezultatami znajduje się dopiero 79,42 metra Betty Heidler z Niemiec. Podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego powtarzała już, że szczyt formy ma nadejść na mistrzostwa świata w Londynie. W sierpniu nasza zawodniczka stanie do obrony tytułu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: