SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk przekroczyła 80 metrów! Tak HAROWAŁA na najlepszy wynik na świecie [WIDEO]

Anita Włodarczyk przekroczyła 80 metrów! Tak HAROWAŁA na najlepszy wynik na świecie [WIDEO]

13.07.2016, godz. 08:50
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk podczas igrzysk olimpijskich w Londynie (sierpień 2012 roku) foto: Super Express

Kolejna demonstracja siły Anity Włodarczyk. Polka stanęła w kole w Cetniewie, gdzie rok temu pobiła rekord świata, i znów zdemolowała rywalki. Od wczoraj legitymuje się najlepszym wynikiem w tym sezonie. Zobaczcie, jak trenuje nasza mistrzyni.

Anita Włodarczyk (31 l.) po raz pierwszy w tym roku pokonała barierę 80 m rzucie młotem. W Festiwalu im. Skolimowskiej w Cetniewie uzyskała 80,28 m – najlepszy wynik na świecie w br. i trzeci wynik w jej karierze (rok temu pobiła tu rekord świata - 81,08 m). Paweł Fajdek(27 l.) wygrał konkurs młota mężczyzn równie świetnym wynikiem 81.59 m, chociaż tylko jeden jego rzut był w pełni udany. W dysku triumfował Piotr Małachowski – 67,16 m, który w dodatkowej próbie palnął 68,31. Tomasz Majewski (35 l.) pchnął najdalej kulą seniorską – 20,07 m, a Konrad Bukowiecki (19 l.) lżejszą, juniorską – 22,61. Kilka dni temu Anita Włodarczyk zdobyła w Amsterdamie złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Najważniejsza impreza tego sezonu jednak przed nią. Za niecały miesiąc w Rio de Janeiro rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie. Tam oczywiście Polka będzie faworytką do zdobycia złota. Żeby jednak tak się stało, Włodarczyk musi ciężko pracować na treningach.

Źródło: TVN24/x-news
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: