SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk sportowcem roku w Polsce! Wyprzedziła Roberta Lewandowskiego

Anita Włodarczyk sportowcem roku w Polsce! Wyprzedziła Roberta Lewandowskiego

07.01.2017, godz. 23:04
Anita Włodarczyk
foto: Screenshot

Znamy już wyniki osiemdziesiątego drugiego plebiscytu na sportowca roku w Polsce. W finałowej dziesiątce znaleźli się sami najlepsi rodzimi atleci. "Przegląd Sportowy" i Telewizja Polska na gali wręczyła nagrodę Anicie Włodarczyk, która triumfowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, a trzecie - Piotr Małachowski.

Już po raz osiemdziesiąty drugi przeprowadzony został plebiscyt na najlepszego sportowca Polski w minionym roku. Trzeba przyznać, że w tym roku wybór nie był łatwy. "Przegląd Sportowy" i Telewizja Polska nominowali samą śmietankę polskiego sportu. W gronie dziesięciu najlepszych mieliśmy zarówno medalistów olimpijskich, jak i mistrzów świata, a niemal każda dyscyplina miała swojego przedstawiciela. O miano sportowca 2016 roku walczyli: Karol Bielecki, Jakub Błaszczykowski, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, Robert Lewandowski, Rafał Majka, Piotr Małachowski, Marta Walczykiewicz, Anita Włodarczyk, Maja Włoszczowska oraz Bartosz Zmarzlik.

Ostatecznie wybór padł na Anitę Włodarczyk, która w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal. Oprócz tego lekkoatletka pobiła po raz kolejny rekord świata i wyróżnienie zdecydowanie jej się należało. Drugie miejsce przypadło kapitanowi reprezentacji Polski w piłce nożnej Robertowi Lewandowskiemu. W imieniu piłkarza nagrodę odebrała jego żona - Anna. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Małachowski.

Wyniki 82. plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca roku:

10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
9. Karol Bielecki (piłka ręczna)
8. Bartosz Zmarzlik (żużel)
7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj
4. Rafał Majka (kolarstwo)
3. Piotr Małachowski (rzut dyskiem)
2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
1. Anita Włodarczyk (rzut młotem)

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: