SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Anita Włodarczyk wspomina Kamilę Skolimowską. Wzruszające ZDJĘCIE

Anita Włodarczyk wspomina Kamilę Skolimowską. Wzruszające ZDJĘCIE

06.05.2017, godz. 10:59
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk foto: EAST NEWS

W sobotę 6 maja w Doha Anita Włodarczyk rozpocznie sezon startowy i powalczy o pierwsze zwycięstwo w 2017 roku. Na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji wrzuciła do sieci post ze zdjęciem z Kamilą Skolimowską, w którym w sentymentem i wzruszeniem wspomina swoją wieloletnią przyjaciółkę.

Anita Włodarczyk przed laty była bardzo blisko z Kamilą Skolimowską. Niestety druga z polskich młociarek zmarła niespodziewanie w 2009 roku. Od tamtej pory Włodarczyk wielokrotnie podkreślała, że swoje zwycięstwa i medale dedykuje właśnie nieżyjącej przyjaciółce. Rokrocznie brała też udział w memoriale organizowanym przez ojca Skolimowskiej poświęconym pamięci sportsmenki.

I choć od tamtego tragicznego zdarzenia minęło już osiem lat, to 31-latka wciąż o nim nie zapomina. Już 6 maja rozpocznie swój sezon i wystartuje w zawodach w Doha, a przed początkiem rywalizacji po raz kolejny przypomniała, że o triumfy walczy właśnie dla Skolimowskiej.

Do sieci wrzuciła wzruszające zdjęcie z 2008 roku, gdzie wraz z przyjaciółką siedzą przebrane w orientalne stroje. Pokazała też rękawiczki z podpisem "Kama" na cześć zmarłej młociarki. A fotografię podpisała - Z sentymentem, z pięknymi wspomnieniami z Kamilą Skolimowską (2008 r.) rozpoczynam dzisiaj sezon startowy - czytamy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: