SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Anitę Włodarczyk zasypana śniegiem w Arłamowie! [ZDJĘCIA]

Anitę Włodarczyk zasypana śniegiem w Arłamowie! [ZDJĘCIA]

18.11.2016, godz. 13:27
ANITA WŁODARCZYK W ARŁAMOWIE
ANITA WŁODARCZYK W ARŁAMOWIE foto:

Trzy miesiące temu biła rekord świata na olimpijskim stadionie w Rio w temperaturze 32 stopni. Przygotowania do sezonu 2017 rozpoczęła Anita Włodarczyk (31 l.) w Bieszczadach, gdzie spadł śnieg powyżej kolan.

- Z powodu śniegu nie mogę tutaj rzucać młotem ani ciężarkiem. Ale nie szkodzi. Jeszcze będę czuła przesyt - mówi "Super Expressowi" najlepsza młociarka świata w historii. - Nie przepadam za śniegiem, więc na zgrupowaniu w Arłamowie ćwiczę w siłowni i w sali. A młot wcale nie leży odłogiem, bo ćwiczę z nim elementy techniczne, choćby obroty.

Jej tryb życia w minionych dwóch miesiącach był zupełnie inny: odpoczynek, wyjazdy zagraniczne, spotkania, egzamin magisterski. Powiększyła też pokaźną kolekcję obuwia. Ale nie zasmakowała w roli celebrytki.

- Nigdy nią nie byłam i nie będę - zarzeka się ze śmiechem. - Do spotkań jestem już przyzwyczajona, ale zawsze zapraszają mnie jako sportowca. Chcę być kojarzona ze sportem, a nie z życiem na salonach.

Powrót do sportowego trybu życia to dla niej po prostu normalność.

- Teraz wstaję o godzinie siódmej piętnaście zamiast o dziewiątej. Bez bólu - deklaruje. - I do Bożego Narodzenia nie jem słodyczy, chociaż bardzo lubię czekoladę.

Za kilka dni wraz z Krzysztofem Kaliszewskim ruszają na kolejne zgrupowanie, do Kataru. Tam śnieg na pewno nie zakłóci rzucania żelastwem.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: