SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Antydopingowa krucjata przed MŚ w lekkoatletyce. Wykonano 5000 testów!

Antydopingowa krucjata przed MŚ w lekkoatletyce. Wykonano 5000 testów!

01.08.2017, godz. 14:43
Doping
Doping foto: internet

Ta liczba robi ogromne wrażenie! Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wypowiedziało prawdziwą wojnę dopingowiczom. Wytoczono najcięższe działa! W ciągu ostatnich 10 miesięcy przed MŚ w lekkoatletyce w Londynie przeprowadzono aż 5000 testów antydopingowych! Impreza na Wyspach Brytyjskich rozpocznie się w piątek 4 sierpnia.

IAAF podało, że w ciągu niespełna roku przebadano łącznie 2000 próbek krwi oraz 3000 moczu. To imponująca liczba, która będzie jeszcze większa po MŚ w lekkoatletyce. Podczas londyńskiej imprezy sportowcy oddadzą kolejne 600 próbek moczu. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych podało również informację, że badana jest obecność hormonu wzrostu HGH w organizmach atletów.

Władze światowej lekkoatletyki nie ograniczały się jednak tylko do obecnych czasów. W trakcie szeroko przeprowadzonej akcji sprawdzono także próbki z mistrzostw świata w Helsinkach, które odbyły się... 12 lat temu! Co ciekawe, wykryto 27 pozytywnych wyników kontroli. MŚ w Londynie odbędą się w dniach 4-13 sierpnia.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: