SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Biegacz wpadł na dopingu przez... pocałunek z dziewczyną. Wyrok: uniewinnienie!

Biegacz wpadł na dopingu przez... pocałunek z dziewczyną. Wyrok: uniewinnienie!

18.07.2017, godz. 13:19
Gil Roberts, lekkoatletyka
Gil Roberts wpadł na dopingu, ale został uniewinniony. Substancja znalazła się w jego organizmie po pocałunku foto: EAST NEWS

Jakiś czas temu Gil Roberts usłyszał zarzuty stosowania dopingu. Amerykański biegacz, który na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobył złoto w sztafecie 4x400 metrów, miał zażywać probenecyd - substancję maskującą działanie innych zakazanych środków. Lekkoatleta po kilku miesiącach został uniewinniony, ponieważ ustalono, że wszystkiemu winny był... pocałunek z dziewczyną!

Problemy Gila Robertsa zaczęły się pod koniec marca. To wtedy test dopingowy dał pozytywny wynik. W organizmie 28-latka znalazł się zakazany probenecyd. Jest to środek moczopędny, często stosowany, by maskować stosowanie sterydów anabolicznych. Momentalnie został zawieszony i dopiero po trzech miesiącach Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) oczyściła go z zarzutów. Okazało się bowiem, że wszystkiemu winna była dziewczyna lekkoatlety!

Paweł Fajdek mógł zabić sędziego! Młot spadł o centymetry od niego! [WIDEO]

"Ale jak to?" - zapytacie. Otóż Gil Roberts i Alex Salazar nie szczędzą sobie czułości i przed wykonaniem testu całowali się bardzo namiętnie. Problem w tym, że kobieta leczyła przewlekłą infekcję zatok, a wśród listy leków był właśnie między innymi probenecyd. Chwilę szczęścia sportowiec mógł więc przypłacić zakończeniem kariery, ale na szczęście dla niego skończyło się tylko na kwartalnym zawieszeniu.

Bukowiecki, Swoboda i inni. Worek medali Polaków na młodzieżowych ME

Sam zainteresowany tłumaczył, że partnerka nie zdradziła mu, jakie leki zażywa i nie mógł być nawet świadomy, że zakazana substancja znalazła się w jego organizmie. Gil Roberts jest jednym z faworytów sierpniowych mistrzostw świata w Londynie.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: