SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Biegaczka oskarżana o bycie mężczyzną wzięła ślub z kobietą! Zobacz ZDJĘCIA

Biegaczka oskarżana o bycie mężczyzną wzięła ślub z kobietą! Zobacz ZDJĘCIA

22.08.2016, godz. 19:10
Caster Semenya
foto: EAST NEWS

Caster Semenya, południowoafrykańska lekkoatletka, wzięła ślub ze swoją ukochaną Violet Raseboyą. Para miała uroczystą, tradycyjną ceremonię w RPA. O biegaczce zrobiło się głośno parę lat temu, gdy środowisko sportowe nabrało wątpliwości co do jej płci. Wielu uważało, że Semenya to tak naprawdę mężczyzna, startujący w zawodach kobiecych.

Semenya i Raseboya zaręczyły się rok temu i choć obie przekonywały, że nie należy wierzyć w bzdurne pogłoski o ich ślubie, teraz związały się na resztę życia. Związek ten jest kontrowersyjny z kilku względów. Przede wszystkim, wielu mieszkańców Republiki Południowej Afryki nie pochwala homoseksualnych małżeństw. Po drugie, Semenya ma za sobą nieprzyjemną przeszłość.

Zobacz: Horror w Łodzi! Katowali piłkarzy sztangą, skakali po głowach. W jakim są stanie? [NOWE FAKTY]

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie w 2009 roku biegaczka z RPA fantastycznie spisała się w finale biegu na 800 m. Zdobyła złoty medal z przewagą blisko 2,5 sekund nad drugą zawodniczką. Ustaliła także nowy rekord życiowy, nowy rekord RPA i najlepszy wynik w 2009 roku! Wydawało się, że jej kariera błyskawicznie rozkwitnie.

Semenya oskarżona o bycie mężczyzną!

Rzeczywistość okazała się jednak dla Semenyi brutalna. Jej wygląd i postawa wywołały ogromne kontrowersje. Padły poważne zarzuty. Dziennikarze mówili wprost - Semenya nie jest kobietą! Samo Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych wydało decyzję o przeprowadzeniu testów płci, by dopiero po nich zadecydować o tym czy zawodniczka może startować razem z kobietami.

Biegaczka została oczyszczona z zarzutów, ale ta sprawa będzie się za nią ciągnąć już do końca życia. Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć z jej ślubu:

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: