SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Błyszczą nie tylko na stadionie. Najpiękniejsze zawodniczki MŚ w Londynie [ZDJĘCIA]

Błyszczą nie tylko na stadionie. Najpiękniejsze zawodniczki MŚ w Londynie [ZDJĘCIA]

07.08.2017, godz. 12:29
Kelsie Ahbe
Kelsie Ahbe - skok o tyczce foto:

Podziwiamy nie tylko ich umiejętności, ducha walki i sportową ambicję. Z przyjemnością oglądamy również ich urodę, którą zachwycają zarówno podczas zawodów, jak i poza lekkoatletycznym stadionem. Wybraliśmy dla was 10 napiękniejszych zawodniczek MŚ w lekkoatletyce, ale uwaga! Skupiliśmy się tylko na zagranicznych sportsmenkach, bo przecież nasze dziewczyny są bezkonkurencyjne.

Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka i wiele wiele innych. Polskie zawodniczki bez dwóch zdań należą do najpiękniejszych zawodniczek 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Gdybyśmy zestawili nasze reprezentantki z paniami z innych krajów, te drugie nie miałyby żadnych szans. Przecież już klasyk śpiewał, że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny, a nie o same witaminy przecież tu idzie. Dlatego wybraliśmy najpiękniejsze lekkoatletki, ale szukaliśmy tylko wśród zawodniczek zagranicznych, bo urody naszych pięknych rodaczek nie jest w stanie pomieścić żaden ranking.

W naszej dziesiątce przeważają zawodniczki uprawiające siedmiobój lekkoatletyczny. Są to Anouk Vetter z Holandii, Erica Bougard z USA, Grit Sadeiko z Estonii oraz Ivona Dadić z Austrii. Kolejne trzy sportsmenki to biegaczki. Dwie specjalizują się w dystansie 400 metrów, które pokonują indywidualnie lub w sztafecie. Mowa o Natashy Hastings z USA i Mariabenedictcie Chigbolu z Włoch. Na 800 metrów biega z kolei Kanadyjka Melissa Bishop. Stawkę zamykają panie, które uwielbiają fruwać, choć każda na swój sposób. Kelsie Ahbe z Kanady skacze o tyczce, Ivana Spanović z Serbii w dal, a Niemka Marie-Laurence Jungfleisch wzwyż. Zdjęcia naszej TOP 10 możecie zobaczyć w galerii.

Szef IAAF: On zepsuł pożegnanie Bolta

Wyniki 3. dnia MŚ w Londynie

Skandal! Błąd sędziów odebrał zawodnikowi medal

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: