Konrad Bukowiecki

Autor: Paweł Skraba Konrad Bukowiecki cieszy się z wygranej podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie

Bukowiecki, Swoboda i inni. Worek medali Polaków na młodzieżowych ME

2017-07-17 9:28

W minioną niedzielę w Bydgoszczy zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Biało-czerwoni pokazali się z naprawdę dobrej srtrony - złote medale zdobyli m.in. Ewa Swoboda czy Konrad Bukowiecki, a nasza reprezentacja z dorobkiem dziesięciu krążków zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Lepsi okazali się tylko Niemcy.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Bydgoszczy trwały od piątku, a zakończyły się w niedzielę. Przed własną publicznością bardzo dobrze wypadli Polacy, którzy wywalczyli łącznie dziesięć medali. Nie zawiedli najwięksi faworyci, czyli Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) i Ewa Swoboda (sprint na 100 metrów), którzy w cuglach wygrali swoje konkurencje.

Nieco mniej pocieszona była Sofia Ennaoui, która w biegu na 1500 metrów była druga i nie ukrywała swojego rozczarowania - Liczyłam na złoto. Tylko po to tu przyjechałam. Miałam drugi rezultat w stawce przed tą imprezą i nie udało mi się dołożyć niczego więcej. Nie mogę więc być z siebie zadowolona. Pocieszam się, że szczyt formy ma przyjść w Londynie, bo seniorskie mistrzostwa świata są w tym sezonie moją imprezą docelową - powiedziała biegaczka.

Sukcesów nie zabrakło też ostatniego dnia mistrzostw. W niedzielę złoto wywalczyła sztafeta kobiet 4x400 metrów, a sporą niespodzianką okazał się występ oszczepniczki Marceliny Witek, która zajęła trzecie miejsce w swojej konkurencji. Ostatecznie biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej ex-aequo z Wielką Brytanią. Poza zasięgiem byli Niemcy, którzy w Bydgoszczy sięgnęli po osiemnaście krążków (cztery złote, sześć srebrnych, osiem brązowych).

Medale reprezentacji Polski na MME:

Złote:
Ewa Swoboda - sprint na 100 metrów
Konrad Bukowiecki - pchnięcie kulą
Dominika Muraszewska, Adriana Janowicz, Mariola Karas oraz Aleksandra Gaworska- sztafeta 4x400 metrów

Srebrne:
Daria Zabawska - rzut dyskiem
Klaudia Kardasz - pchnięcie kulą
Sofia Ennaoui - bieg na 1500 metrów
Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński oraz Dariusz Kowalik - sztafeta 4x400 metrów