SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Ewa Swoboda wzruszona po pierwszym medalu w karierze: Myślałam, że zrobiłam falstart

Ewa Swoboda wzruszona po pierwszym medalu w karierze: Myślałam, że zrobiłam falstart

05.03.2017, godz. 19:43
Ewa Swoboda
Ewa Swoboda foto: Super Express

Ewa Swoboda nie wytrzymała po zdobyciu brązowego medalu podczas Halowych Mistrzostw Europy. Polska zawodniczka w fenomenalnym stylu, startując z pierwszego toru, wystrzeliła na starcie, wyprzedziła bardziej renomowane rywalki, a już na mecie nie potrafiła ukryć wzruszenia. - Nie mogę się powstrzymać, przepraszam - popłakała się nasza najmłodsza medalistka.

- Myślałam, że zrobiłam falstart. Jak zobaczyłam na tablicy, że moja reakcja była szybsza niż pozwalają na to przepisy, przestraszyłam się. Odetchnęłam z ulgą, jak się okazało, że wszystkie będziemy mogły podejść do kolejnej próby startu. Przyjechałam z trzecim czasem i jestem trzecia - powiedziała Polka, a chwilę potem zalała się łzami. Ze wzruszenia, ze stresu, ze zmęczenia.

Ale nie ma czemu się dziwić. Dla Swobody to pierwszy medal w seniorskiej karierze na międzynarodowej imprezie. Czas 7,10 to najlepszy wynik 19-latki w tym sezonie. Pokonała dzięki niemu między innymi murowaną faworytkę, Szwajcarkę Mujingę Kambundji. I udowodniła, że przed nią jeszcze wiele lat pięknej i bogatej w medale kariery.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: