SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Ewa Swoboda została młodzieżową MISTRZYNIĄ Europy!

Ewa Swoboda została młodzieżową MISTRZYNIĄ Europy!

14.07.2017, godz. 17:50
Ewa Swoboda młodzieżową mistrzynią Europy!
Ewa Swoboda młodzieżową mistrzynią Europy! foto: EAST NEWS

Ewa Swoboda była najszybsza w biegu na 100 metrów i zasłużenie zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy! Na zawodach w Bydgoszczy uradowała polską publiczność, nie dając szans swoim rywalkom. Pokazała, że jest w życiowej formie. Po zwycięskim biegu Swoboda cieszyła się z rodzicami z wielkiego sukcesu. Zobaczcie WIDEO.

Ewa Swoboda w Bydgoszczy była faworytką do złotego medalu w biegu na 100 metrów. Nasza sprinterka nie zawiodła. Z czasem 11,42 s jako pierwsza przekroczyła linię mety. Za nią jako druga przybiegła Białorusinka Kristina Cymanowska, ze stratą 0,12 s, a na brąz załapała się Niemka Sina Mayer. Od Polki była wolniejsza o 0,16 s.

Zobacz: Ewa Swoboda lubi ostre gry. Podtapianie w toalecie [FOTO, WIDEO]

Swoboda cieszyła się ze złotego medalu, ale jednocześnie ubolewała nad swoim czasem. 11,42 s nie wystarczyło Polce do wypełnienia wymaganego minimum na mistrzostwa świata w Londynie, które odbędą się w sierpniu. Nasza sprinterka musiała przekroczyć barierę 11,26 s. Zdołała to zrobić w półfinale, ale wynik nie liczył się w kontekście udziału w MŚ przez zbyt silny wiatr.

Najważniejsze jest jednak to, że Swoboda jest młodzieżową mistrzynią Europy! Zobaczcie, jak cieszyła się z rodzicami zaraz po finałowym biegu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: