MARCIN LEWANDOWSKI ZDOBYWA ZLOTY MEDAL NA 800 M

Autor: Paweł Skraba MARCIN LEWANDOWSKI ZDOBYWA ZLOTY MEDAL NA 800 M

HME w Belgradzie: 4 polskie medale w biegach! Lewandowski ze złotem!

2017-03-04 21:59

Znakomicie radzą sobie polscy lekkoatleci na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie - mamy już siedem medali! Trzeci złoty krążek dla naszej kadry wywalczył Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Jeśli chodzi o biegi, to Polacy dołożyli w sobotę jeszcze trzy krążki!

Marcin Lewandowski był faworytem przed finałowym biegiem mężczyzn na 1500 metrów i nie zawiódł. W najważniejszym występie na halowych ME w Belgradzie spisał się rewelacyjnie. Na metę wbiegł przed wszystkimi z czasem 3:44,82 i wywalczył złoty medal! Ale to nie koniec znakomitych biegów naszych reprezentantów. W biegu na 400 metrów Rafał Omelko zdobył srebro, bijąc swój rekord życiowy.

Świetnie spisały się również polskie biegaczki - Justyna Święty i Sofia Ennaoui. W Belgradzie obie zdobyły brązowe medale! Pierwsza z nich w biegu na 400 m, a druga na 1500 m!

Wcześniej złoto wywalczyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Trzeba także wspomnieć o brązowym krążku Pawła Wojciechowskiego (również w skoku o tyczce). Łącznie Polska ma już siedem medali na HME w Belgradzie!