SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka HME w Belgradzie: Bukowiecki odebrał rekord Majewskiemu

HME w Belgradzie: Bukowiecki odebrał rekord Majewskiemu

06.03.2017, godz. 02:00
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki ze złotym medalem halowych mistrzostw Europy w Belgradzie foto:

Nikt się nie spodziewał, że stanie się to tak szybko. Konrad Bukowiecki (20 l.) w drugiej próbie finału halowych ME zabił rywalizację kulomiotów. Wynik 21,97 m, który dał mu złoto, to absolutny rekord Polski seniorów!

Tomasz Majewski (35 l.), dwukrotny mistrz olimpijski, pracował kilkanaście lat na wynik 21,95 m, a Bukowiecki przebił go jeszcze jako nastolatek! Dwudzieste urodziny wypadną 17 marca.

- W Belgradzie wykonałem to, na co pracowałem całe życie. To było pchnięcie życia. Naprawdę, nie spodziewałem się, że pobicie rekordu nastąpi tak szybko. Wciąż nie dociera do mnie, czego dokonałem - mówił "Super Expressowi" przeszczęśliwy Bukowiecki, który w stolicy Serbii zdobył pierwszy medal wielkiej imprezy seniorów.

- Startowałem już na wszystkich najważniejszych imprezach, ale do tej pory nie mogłem do końca pokazać tego, na co mnie stać - dodał Konrad.

Bukowiecki przyciąga złoto. W Belgradzie mieszkał w hotelu razem z Piotrem Liskiem (25 l.), halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce, a ostatnie dni przed HME spędził w Katarze z Marcinem Lewandowskim (29 l.), triumfatorem biegu na 1500 m.

- Widocznie pobyt ze mną przynosi szczęście - żartował Bukowiecki, zamykając tym samym usta krytykom, którzy jeszcze pod koniec ubiegłego roku zarzucali mu stosowanie dopingu (znaleziona substancja była jedynie podobna do zabronionej, skończyło się naganą).

- Spokojnie mogłem spojrzeć w lustro, mając świadomość, że nie zrobiłem niczego złego. Wymazałem to już z głowy. Teraz skupiam się tylko na sporcie. Między moimi dwoma najlepszymi wynikami w karierze jest jednak przepaść (poprzedni rekord to 21,17 m - red.). Muszę ustabilizować formę i regularnie rzucać powyżej 21 metrów - dodał mistrz Europy.

autor: Paweł Skraba (Belgrad) zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: