Polska wygrała klasyfikację medalową!

Autor: Eastnews

HME w Belgradzie: Polska wygrała klasyfikację medalową! Aż 7 złotych krążków

2017-03-06 11:14

Jesteśmy potęgą! Jesteśmy wielcy. Oto nowy lekkoatletyczny Wunderteam. Nie Wielka Brytania. Nie Niemcy. Klasyfikację medalową tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy wygrała reprezentacja Polski. Nasi zawodnicy zdobyli w Belgradzie dwanaście medali, w tym siedem złotych. Siedem. To nie sen, to rzeczywistość.

Dwie polskie sztafety 4x400 w dwóch ostatnich konkurencjach. A wcześniej Piotr Lisek, Marcin Lewandowski, Konrad Bukowiecki, Adam Kszczot i Sylwester Bednarek. Oto autorzy siedmiu złotych medali Halowych Mistrzostw Europy. Tych najcenniejszych, ale nie jedynych. Srebro zdobył bowiem Rafał Omelko, brązowe przypadły Justynie Święty, Sofii Ennaoui, Pawłowi Wojciechowskiemu i bodaj największej naszej sensacji. Wielce utalentowanej, wiecznie uśmiechniętej, zaledwie 19-letniej Ewie Swobodzie. Nowej gwieździe żeńskich sprintów.

To wynik niezwykły. Niewiarygodny. W naszym kraju do tej pory niespotykany. W 2015 roku nasi lekkoatleci zdobyli siedem medali, ale ledwie jedno złoto. W XXI wieku biało-czerwoni na podium klasyfikacji medalowej znaleźli się raz. Piętnaście lat wcześniej, w Wiedniu, zdobywając cztery złote krążki. Cztery. Siedem. To wciąż przepaść.