SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Igrzyska paraolimpijskie: Srebrna kula Bartosza Tyszkowskiego. Do złota zabrakło mu centymetra...

Igrzyska paraolimpijskie: Srebrna kula Bartosza Tyszkowskiego. Do złota zabrakło mu centymetra...

09.09.2016, godz. 08:10
Bartosz Tyszkowski ze srebrnym medalem
foto: internet

Po pierwszym dniu paraolimpiady w Rio de Janeiro Polska ma dwa srebrne medale. W ślady dyskobola Roberta Jachimowicza poszedł kulomiot Bartosz Tyszkowski. Polak może mówić o wielkim pechu - do rywala z Niemiec - i złotego medalu - zabrakło mu tylko jednego centymetra!

Bartosz Tyszkowski sięgnął po srebro w kategorii F41. Dla polskiego kulomiota był to drugi  występ na paraolimpiadzie - cztery lata temu w Londynie był czwarty. W Rio długo prowadził z wynikiem 13,56 metra, ale w ostatniej rundzie o zaledwie jeden centymetr wyprzedził go Niko Kappel z Niemiec. Brąz przypadł Chińczykowi Zhiwei Xia (12,33).
Tyszkowski to jeden z najbardziej znanych paraolimpijczyków - w 2015 roku wybrano go najlepszym polskim niepełnosprawnym sportowcem. Ma 22 lata, startuje też w rzucie dyskiem. W tej samej konkurencji pierwszy medal dla biało-czerwonych w Rio zdobył Robert Jachimowicz.
Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: