SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Igrzyska w Rio zagrożone TERRORYZMEM! Piotr Małachowski będzie patrzył na bagaże!

Igrzyska w Rio zagrożone TERRORYZMEM! Piotr Małachowski będzie patrzył na bagaże!

17.07.2016, godz. 13:46
Piotr Małachowski
Piotr Małachowski, foto: Super Express

Euro 2016 na szczęście było bezpieczne, ale czy terroryści spróbuja znów uderzyć na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro? Głos w tej niezwykle ważnej sprawie zabrał Piotr Małąchowski - polski faworyt do złotego medalu w rzucie dyskiem.

Źródło: Agencja TVN/x-news

W ostatnim czasie pogłębia się nerwowa sytuacja na świecie związana z zagrożeniem ze strony zamachowców i tzw. Państwa Islamskiego. Późnym wieczorem w czwartek doszło do tragedii w Nicei na południu Francji. 31-letni Tunezyjczyk celowo wjechał ciężarówką w tłum świętujący Dzień Bastylii. Wcześniej do zamachów dochodziło w m.in. w Stambule, Brukseli czy Paryżu. W nocy z piątku na sobotę cały świat wstrzymał oddech, obserwując wstrząsające relacje z Turcji, gdzie odbywał się wojskowy zamach stanu. Nic więc dziwnego, że sportowcy, którzy będą walczyć o medale podczas letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zaczynają poważnie zwracać uwagę na podstawowe kwestie bezpieczeństwa. Tym bardziej, że polityczna sytuacja w Brazylii również nie napawa optymizmem. Do całej sprawy odniósł się jeden z najlepszych polskich lekkoatletów, nadzieja medalowa na igrzyskach w Rio de Janeiro - Piotr Małachowski.
- Będę na pewno bardziej ostrożny, będę zwracał uwagę na pozostawione bagaże. Tak naprawdę wszędzie może być podłożona bomba. Mam jeszcze coś do zrobienia w życiu, więc nie chciałbym zginąć w zamachu terrorystycznym. Nie jestem zadowolony z powodu tych wszystkich zagrożeń - powiedział utytułowany polski sportowiec.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: