SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Jej wysokość Kamila Lićwinko rusza na podbój Portland

Jej wysokość Kamila Lićwinko rusza na podbój Portland

08.03.2016, godz. 02:00
Jej wysokość Kamila Lićwinko
foto: Super Express

Bez trudu zdobyła w Toruniu kolejny tytuł mistrzyni Polski w skoku wzwyż (wynik 194 cm). Na koniec Kamila Lićwinko (30 l.) próbowała atakować wysokość 203 cm, o centymetr więcej od własnego rekordu kraju. Tym razem nie wyszło, ale może uda się za niespełna dwa tygodnie, gdy w Portland w USA bronić będzie tytułu halowej mistrzyni świata.

- Mój mąż i trener Michał Lićwinko zdecydował, żeby atakować rekord, a ja go posłuchałam. Muszę się oswajać z dużymi wysokościami. I myślę, że 203 cm są w moim zasięgu. Chciałabym skoczyć tyle w tym roku - mówi Lićwinko.

Żadna zawodniczka nie uzyskała jeszcze w tym roku 2 m. W tabeli światowej prowadzi Hiszpanka Ruth Beitia (198 cm) przed Lićwinko i Airine Palšyte z Litwy (po 197 cm).

Tomasz Majewski nie poleci na HMŚ do Portland! Koniec szans mistrza

Start w mistrzostwach świata będzie dla Polki dopiero czwartą imprezą w sezonie halowym. Planowała częstsze starty. - Niestety, złapałam infekcję, przez co cztery tygodnie miałam stan podgorączkowy. Musiałam przyjąć antybiotyk. Ale pomogło mi przede wszystkim spędzenie kilku dni w łóżku. To doładowało mi akumulatory. I na szczęście niewiele treningów opuściłam. Poza tym ta infekcja mogła być oznaką dobrej formy. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej - opowiada skoczkini.

W Portland, na dwa dni przed 30. urodzinami, po raz pierwszy będzie broniła mistrzowskiego tytułu. - Nie myślę o tym, czy podołam zadaniu, czy spoczywa na mnie jakaś presja, ani o tym, z kim będę rywalizować - zapewnia mistrzyni świata z Sopotu 2014. - Staram się dopiąć przygotowania na ostatni guzik. Jadę do USA i robię swoje. Skaczę z uśmiechem, pozytywną energią i wiarą w siebie. Oby tylko zdrowie dopisywało.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: