SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Joanna Jóźwik: Doceniam Semenyę, ale chcę rywalizacji fair play

Joanna Jóźwik: Doceniam Semenyę, ale chcę rywalizacji fair play

06.09.2016, godz. 20:58
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik foto: EAST NEWS

Joanna Jóźwik po igrzyskach olimpijskich wywołała prawdziwą burzę. Polka nie tylko zakończyła bieg na 800 metrów ze świetnym czasem, lecz także w mocnych słowach wypowiedziała się o rywalkach, z którymi przegrała. Po kilkunastu dniach nasza lekkoatletka już trochę ochłonęła i patrzy na swój występ w Rio de Janeiro pozytywnie.

Joanna Jóźwik na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro była najlepszą Europejką w biegu na 800 metrów. Po zakończonych zawodach w Brazylii Polka nie ukrywała jednak smutku. Szczególne pretensje do IAAF miała o to, że musiała rywalizować z zawodniczkami, których płeć wzbudza wątpliwości. Jóźwik wypowiedziała się mocno między innymi o Caster Semenyi. W rozmowie z Polskim Radiem, kilkanaście dni po igrzyskach, piękna polska biegaczka okazała już jednak szacunek rywalce.

- Swoją wypowiedź musiała sprostować, ponieważ przez wiele osób została ona odebrana jako atak rasistowski na te dziewczyny, które nie są winne. Gdybym się urodziła taka również bym walczyła, by rywalizować z innymi. Na pewno doceniam je i Semenyę za to, jak walczy. Ale ja jestem od tego, żeby walczyć o swoje prawa i o to, żeby rywalizować fair play. To czuje się w biegu, że Caster jest po prostu nie do ogrania - powiedziała Joanna Jóźwik.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: