SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Kiedy odbędą się MŚ w lekkoatletyce? [TERMIN]

Kiedy odbędą się MŚ w lekkoatletyce? [TERMIN]

31.07.2017, godz. 12:32
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk foto: EAST NEWS

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2017 będą jedną z największych sportowych imprez tego roku. Zawodnicy o medale powalczą w Londynie, a wśród nich będą oczywiście Polacy. Na kilku z nich liczymy szczególnie, bo w ostatnim czasie pokazali, że są w wielkiej formie.A kiedy dokładnie rozpoczynają się MŚ w Londynie?

Mistrzostwa świata 2017 w Londynie to impreza, na którą czekają wszyscy kibice lekkoatletyki. Ci w Polsce też wypatrują jej z niecierpliwością, bo na zawodach pojawi się wielu reprezentantów biało-czerwonych, którzy walczyć będą o medale. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Marcin Lewandowski czy Kamila Lićwinko - m.in. właśnie oni do Londynu jadą po zwycięstwo.

Rywalizacja będzie się toczyć w dniach 4-13 sierpnia. Stolica Anglii w głosowaniu na miasto-gospodarza imprezy wygrała m.in. ze katarskim Doha czy hiszpańską Barceloną. Ostatecznie Londyn został oficjalnie wybrany 11 listopada 2011 roku w Monako.

Areną zmagań sportowców będzie stadion olimpijski, który gościł już zawodników podczas igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Obecnie gra na nim piłkarski zespół West Ham United.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: