SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Klaudia Siciarz - urodzona do płotków [ZDJĘCIA]

Klaudia Siciarz - urodzona do płotków [ZDJĘCIA]

20.02.2017, godz. 02:00
Urodzona do płotków
foto:

Aż sama nie wierzyła w to, co się stało. Niespełna 19-letnia juniorka Klaudia Siciarz pokonała dystans 60 m przez płotki w 8,00 s. W toruńskiej hali Arena została mistrzynią Polski seniorek i pobiła halowy rekord świata juniorek. O tyle, ile trzeba: jedną setną sekundy.

Niesamowity jest postęp, jakiego dokonała młoda lekkoatletka AZS AWF Kraków w ostatnich dniach. Przed rokiem doprowadziła rekord życiowy do 8,32 s. W lutym tego roku uzyskała najpierw 8,17, a w sobotę 8,00.

- Ten wynik bardzo przerósł moje oczekiwania - nie kryła rekordzistka. - Owszem, na treningach wyglądało to fantastycznie, ale przełożyć to na zawody jest naprawdę trudno. Był plan, by wyśrubować rekord życiowy, ale żeby aż tyle?!

Klaudia ma 182 cm wzrostu.

- Jestem wysoka. Na płotkach w dobiegu do pierwszego płotka wykonuję o jeden krok mniej niż inne dziewczyny. Przy tym muszę daleko postawić pierwsze kroki, ale kiedy biegłam jednym krokiem więcej, musiałam wyhamowywać przed płotkiem - zdradza.

Po raz drugi w ciągu kilku dni Klaudia pokonała Karolinę Kołeczek, która przez ostatnie 4 lata była płotkarką nr 1 w Polsce.

- Szanuję Karolinę, bo wkłada mnóstwo serca w to, co robi, i ma sportową zawziętość. Ale nie da się nas porównać - mówi Klaudia o swojej rywalce. - Inaczej jesteśmy zbudowane, inaczej też biegamy. Mam nadzieję, że w sezonie letnim pobiegamy razem.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: