SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Koniec wielkiej miłości! Piękna Ewa Swoboda jest wolna

Koniec wielkiej miłości! Piękna Ewa Swoboda jest wolna

13.01.2017, godz. 07:19
Ewa Swoboda
Ewa Swoboda foto:

Młodziutka sprinterka Ewa Swoboda (20 l.) była rewelacją ubiegłego sezonu. Ustanowiła w hali rekord świata juniorek oraz rekord Polski seniorek w biegu na 60 m (7,06 s), zdobyła też srebrny medal na mistrzostwach świata juniorów na 100 m z rekordem Polski (11,12 s). Potem było głośno o jej romansie z utalentowanym kulomiotem Konradem Bukowieckim. Ale uczucie trwało tylko kilka miesięcy.

- Związek skończył się w minione święta. Cóż, nie wyszło - komentuje powściągliwie Ewa, która trenuje teraz w COS w Spale, podczas gdy Konrad wyjechał na zgrupowanie do RPA. - Jesteśmy dorośli, płakać nie będziemy.

Swoboda dodaje z uśmiechem, że teraz jej miłością są jedzenie, spanie, rodzice, zwierzęta i samochód. - Mam prawo jazdy od ponad roku i jeżdżę 10-letnim oplem corsą. A w domu mamy teraz kota bez łapy i psa. Królika oddaliśmy, bo mam uczulenie - opowiada nam.

Miłość wprowadziła też trochę zawirowań w jej planach sportowych. - Za długo byłam jesienią na wakacjach w USA. Straciłam przez to miesiąc treningu - przyznaje sprinterka z Żor. - Nie spodobało się to mojej trenerce. Teraz zdaję sobie sprawę z tego, że miała rację.

W tym roku jej plany sportowe są skromne. - Fajnie byłoby uzyskać w hali 7,10 i zdobyć tytuł mistrzyni Polski. A w halowych mistrzostwach Europy mam nadzieję na finał. O lecie jeszcze nie myślę. Czy pobiję rekord Polski na 100 metrów? Brakuje mi jeszcze 0,19 sekundy, może więc udałoby się chociaż złamać 11,10. Rozsądek mówi, żeby nie spieszyć się do światowej czołówki - tłumaczy.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: