SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Konrad Bukowiecki na czele światowych list! Udany początek roku Polaka

Konrad Bukowiecki na czele światowych list! Udany początek roku Polaka

18.01.2017, godz. 16:55
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki ze złotym medalem mistrzostw świata juniorów 2016 foto: Super Express

Konrad Bukowiecki fantastycznie rozpoczął rok 2017. Polski kulomiot w RPA ustanowił nowy rekord kraju młodzieżowców. 19-latek ze Szczytna pobił wynik Jakuba Szyszkowskiego sprzed trzech lat niemal o metr! To także najlepszy wynik na tegorocznych światowych listach. Oby wysoka forma towarzyszyła Bukowieckiemu jak najdłużej!

Konrad Bukowiecki na początek startów w 2017 roku wybrał zawody w Potchefstroom w RPA. Organizatorzy postanowili, że odbędą się tam dwa konkursy. W pierwszym 19-latek pchnął kulę na odległość 20,31 metra i pokonał konkurencję. Był to wynik zaledwie o centymetr gorszy od rekordu Polski U23, który trzy lata temu ustanowił Jakub Szyszkowski w Warendorf. Bukowiecki w drugim konkursie spisał się jeszcze lepiej! W piątej serii lekkoatleta ze Szczytna posłał kulę na odległość 21,17 metra i zdecydowanie pobił krajowy rekord.

Nasz kulomiot znajduje się oczywiście po tym wyniku na pierwszym miejscu światowych list. Rekord Polski młodzieżowców jest zarazem najlepszym osiągnięciem lekkoatlety w życiu. Konrad Bukowiecki udowodnił, że jest w formie. Możemy mieć więc nadzieję, że Polak na zbliżających się halowych mistrzostwach Europy powalczy o medal. Impreza odbędzie się w stolicy Serbii - Belgradzie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: