SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Konrad Bukowiecki pozywa producenta odżywek

Konrad Bukowiecki pozywa producenta odżywek

25.05.2017, godz. 02:00
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki ze złotym medalem halowych mistrzostw Europy w Belgradzie foto: Super Express

Konrad Bukowiecki wstępuje na drogę sądową. Polski kulomiot pozwał producenta odżywek, który, jego zdaniem, naruszył prawo. Bukowiecki zastosował niedozwoloną substancję i przez to utracił rekord oraz medal. Teraz domaga się odszkodowania, chociaż zdaje sobie sprawę, że krążka nic mu nie zrekompensuje.

Sezon halowy zakończył jako lider światowej tabeli kulomiotów z absolutnym rekordem Polski (21,97 m). W sezonie letnim Konrad Bukowiecki (20 l.) uzyskał już 21,51 m,co daje mu piątą lokatę na świeciei pierwszą w Europie.

– Tamten wynik z hali jest kosmiczny, ale na powietrzu już się do niego zbliżam. Cel na ten rok to poprawić rekord życiowy, pokonać barierę 22 metrów i uplasować się jak najwyżej w mistrzostwach świata – mówi „Super Expressowi” Bukowiecki.Rekord świata w tej konkurencji należy od 1990 roku do Randy’ego Barnesa z USA (23,12 m).

Na pytanie, czy jest szansa na jego pobicie, Bukowiecki odpowiada: – Proszę nie uznać mnie za bezczelnego, ale skoro potrafiłem pchać 23 metry kulą 5-kilogramową jako 17-latek, potem 6-kilogramową jako 19-latek, to zapewne za kilka lat będę w stanie osiągnąć to samo kulą seniorską, 7-kilogramową.

Niedawno stracił rekord świata juniorów i złoty medal MŚ juniorów 2016 z powodu wykrycia u niego higenaminy. Kulomiot uważa się za pokrzywdzonego i pozwał do sądu polską firmę produkującą odżywkę, w której wykryto zabroniony specyfik.

– Czuję się oszukany przez producenta, który w spisie składu odżywki nie umieścił niedozwolonej substancji. Firma nie poczuwa się do winy, a według mnie jest ona ewidentna. Domagam się odszkodowania, chociaż straty medalu i rekordu wycenić się nie da – mówi Bukowiecki.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: