SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Konrad Bukowiecki skrytykował organizatorów MŚ w Londynie [WIDEO]

Konrad Bukowiecki skrytykował organizatorów MŚ w Londynie [WIDEO]

05.08.2017, godz. 14:12
Konrad Bukowiecki
foto: Super Express

W sobotę podczas eliminacji pchnięcia kulą na MŚ w lekkoatletyce Konrad Bukowiecki miał mnóstwo szczęścia. Polak zakwalifikował się do finału z dwunastym wynikiem, zachowując tylko centymetr przewagi nad Jakubem Szyszkowskim, który nie powalczy o medale. Według Bukowieckiego próby utrudniało źle przygotowane koło. - Ono się po prostu kruszyło - skarżył się w rozmowie z se.pl.

Konrad Bukowiecki przyznał po swoim występie, że miał mnóstwo szczęścia. Gdyby pchnął dwa centymetry mniej, to na pewno nie wystartowałby w walce o medale MŚ w lekkoatletyce. Według sportowca największym problemem w eliminacjach było źle przygotowane przez organizatorów koło, w z którego swoje próby wykonują zawodnicy. - U nas koło było fatalne. Cały czas się kruszyło. Wystarczyło tylko przejechać nogą - mówił w rozmowie z wysłannikiem se.pl w Londynie Konrad Bukowiecki.

Kulomiotowi nie odpowiadała także godzina rozgrywania eliminacji, które rozpoczęły się o godzinie 11:00 czasu polskiego. - Zdecydowanie lepiej startować popołudniu. Ja dzisiaj musiałem wstać o godzinie 5:30, później na śniadanie i na stadion. Nie jest to pora, w której egzystuję, bo ja o tej porze zazwyczaj śpię. Nie jest to więc moja naturalna godzina do uprawiania sportu - dodał Bukowiecki.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: