SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Konrad Bukowiecki: Za 20 lat chcę mieć liczną rodzinę

Konrad Bukowiecki: Za 20 lat chcę mieć liczną rodzinę

09.03.2017, godz. 02:00
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie foto:

Dopiero od stycznia występuje jako senior. Dopiero za kilka dni Konrad Bukowiecki będzie obchodził 20. urodziny. Ale to właśnie on, jeszcze nastolatek, zakończył zimowy sezon jako mistrz Europy i światowy lider pchnięcia kulą w hali oraz absolutny rekordzista Polski (21,97 m).

- Ten sukces to wspaniały prezent na okrągłe urodziny. Najważniejszy medal w karierze, bo pierwszy seniorski - cieszy się kulomiot, który dotąd miał w dorobku całą kolekcję laurów w kategoriach kadetów i juniorów. - Te dwudzieste urodziny wypadną już podczas zgrupowania w USA. Więc pewnie nie poświętuję, bo po pierwsze muszę trenować, a po drugie wiek 20 lat niczego nie daje w USA - mruży oko Konrad, czyniąc aluzję choćby do zakazu wstępu do nocnych klubów dla osób poniżej 21 lat w tamtym kraju. - A po kolejnych dwudziestu latach raczej nie będę już sportowcem, ale chciałbym mieć wtedy dość liczną rodzinę.

Kulomiot Gwardii Szczytno jest przekonany, że pozycja, jaką osiągnął, nie zawróci mu w głowie.

- Mam świadomość, że uzyskałem wynik kosmiczny. Ta próba w Belgradzie to było pchnięcie życia - twierdzi. - Przyczepić by się można tylko do tego, że nie wykonałem wszystkiego bardzo szybko. Ale to było jeden raz. Przecież nigdy wcześniej, nawet na treningu nie pchnąłem ponad 21 i pół metra.

Jego marzenie przed sezonem letnim biegnie ku mistrzostwom świata w Londynie.

- Życzyłbym sobie, żeby tam przynajmniej powtórzyć taką odległość jak w Belgradzie - mówi z nadzieją. - Ale wcześniej chciałbym ustabilizować wyniki powyżej granicy 21 metrów.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: