SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty lekkoatletyka Lekkoatletyka: Agata Karczmarek NIE ŻYJE. Rekordzistka Polski przegrała z rakiem

Lekkoatletyka: Agata Karczmarek NIE ŻYJE. Rekordzistka Polski przegrała z rakiem

19.07.2016, godz. 18:26
Agata Karczmarek
Agata Karczmarek foto: Super Express

Nie żyje Agata Karczmarek. 53-latka zmarła w Warszawie po długiej chorobie nowotworowej. W swojej karierze czterokrotnie startowała na igrzyskach olimpijskach i była rekordzistą polski w skoku w dal.

Agata Karczmarek przez długi czas walczyła z rakiem. Jesienią 2015 roku nastąpił nawrót choroby, lecz w trudnej sytuacji znalazła się, kiedy nie zgodzono się na przedłużenie zwolnienia lekarskiego. - Wiąże się to z poważnym uszczupleniem środków finansowych potrzebnych do walki z nowotworem. Każda wpłata na konto będzie jej przekazana i pozwoli na zakup nierefundowanych przez nasze kochane państwo lekarstw - mówił wówczas trener Marek Mierzejewski.

- W poniedziałek w południe rozmawiałem jeszcze telefonicznie z Agatą, przebywającą w szpitalu. Wieczorem stan zdrowia dramatycznie się pogorszył. Odeszła we śnie - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Przemysław Radkiewicz, który na olimpiadzie w Atlancie zajął 9. miejsce w konkursie skoku wzwyż (2,29).

Agata Karczmarek, rekordzistka Polski w skoku w dal (6,97) cztery razy startowała na igrzyskach olimpijskach. Jej najlepszym osiągnięciem była szósta lokata w Atlancie. W Moskwie była siódma w gimnastycznym czwórboju drużynowym, w Barcelonie dziesiąta (6,41), a w Seulu siódma w skoku w dal. Wywalczyła również brąz podczas halowych mistrzostw świata. Natomiast w 1988 roku dostała nagrodę "Złote Kolce" przyznawaną najlepszej polskiej lekkoatletce minionego sezonu. Startowała w barwach warszawskiej Legii. Cześć jej pamięci!

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: