SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Lewandowski nie obroni tytułu?! Choroba zaatakowała jego organizm!

Lewandowski nie obroni tytułu?! Choroba zaatakowała jego organizm!

27.01.2017, godz. 16:11
MARCIN LEWANDOWSKI ZDOBYWA ZLOTY MEDAL NA 800 M
MARCIN LEWANDOWSKI ZDOBYWA ZLOTY MEDAL NA 800 M foto:

W marcu w Belgradzie odbędą się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy. Tytułu w biegu na osiemset metrów miał bronić Marcin Lewandowski. Miał, ponieważ najprawdopodobniej Polak nie wystąpi na serbskiej imprezie. Wszystko przez chorobę, która zaatakowała organizm sportowca.

Marcin Lewandowski dwa lata temu w Pradze nie miał sobie równych w biegu na osiemset metrów i sięgnął po złoty medal Halowych Mistrzostw Europy. W marcu tego roku chciał być w jak najwyższej formie, by obronić tytuł. Niestety, wygląda na to, że nawet nie wystartuje w zawodach. Wszystko przez chorobę, która zaatakowała jego organizm. Lekkoatleta zbagatelizował chorobę gardła, a później okazało się, że wirus doprowadził do innych zaburzeń. Przed wyjazdem na treningi w RPA badania wykazały, że biegacz ma bardzo złe wyniki krwi.

29-letni zawodnik ze smutkiem udzielił wywiadu portalowi eurosport.onet.pl. – To paskudztwo spustoszyło mój organizm. Potrzebowałem czasu na to, by moja krew znowu wróciła do normy. Siedziałem na wysokości w RPA. Nie mogłem tam jednak zbyt wiele trenować, bo moje serce przy najmniejszym wysiłku niemal chciało wyskoczyć z organizmu. Miałem dwukrotnie wyższe tętno niż normalnie - powiedział. – Chciałem powalczyć o złoty medal. Teraz jednak wszystko stanęło pod znakiem zapytania. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to wystartuję w Belgradzie, jeżeli uznam, że moja forma nie jest wystarczająca, to odpuszczę i przygotuję się do sezonu letniego, w którym głównym celem są mistrzostwa świata w Londynie - dodał Marcin Lewandowski.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: