SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Londyn 2017. Fajdek przepędził demony z Rio: Wierzę w złoty medal MŚ!

Londyn 2017. Fajdek przepędził demony z Rio: Wierzę w złoty medal MŚ!

09.08.2017, godz. 22:33
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. (lipiec 2016 roku) foto: Super Express

Rok temu w Rio był niemiłosierny upał, teraz w Londynie nieustający deszcz. Przez chwilę wydawało się, że pogoda znowu pokona Pawła Fajdka w kwalifikacjach rzutu młotem, gdy w pierwszej próbie uzyskał zaledwie 71,43 m. Ale w drugiej pozbierał się, uzyskał minimum na finał wynikiem 76,82 m, najlepszym w grupie A! Nasz młociarz czuje, że stać go na złoty medal.

- Za pierwszym razem młot uderzył w koło, stąd taka odległość. Drugi rzut też był asekuracyjny, ale wcześniej się pobudziłem, podszczypałem i pomogło. Ta próba była bardzo dobra technicznie, na 50 - 60 procent możliwości - ocenił młociarz z Żarowa na Dolnym Śląsku.

- Zeszło ze mnie ciśnienie, które trwało cały rok. Dobrze wiemy, jak było w kwalifikacjach olimpijskich (nie przeszedł ich w Londynie 2012 i Rio 2016 - przyp. red.). Londyn został odczarowany. Od dwóch tygodni nie mogłem się doczekać tych zawodów i to było najgorsze. Teraz najgorsze jest za mną. Miejmy nadzieję, że przede mną to najlepsze.

Pomimo wilgoci i chłodu (niewiele ponad 10 stopni) Polak jako jedyny w tej grupie wykonywał próby w krótkich spodenkach. - Deszcz mi nie przeszkadzał. A w takim mokrym kole jak tutaj można bić rekordy świata. Jest bardzo szybkie - mówił Paweł Fajdek. - Co do stroju, to Przygotowuję się tak, by startować na sto procent. I lubię, żeby było krótko, a najlepiej bez koszulki.

W grupie B wynik 76,85 m uzyskał w pierwszej probie mistrz Polski Wojciech Nowicki (28 l.). Zdaniem Fajdka - jeden z faworytów finału. - Ale jednak nie wyobrażam sobie, żebym nie zdobył złota - przyznał mistrz świata. - Myślę, że wygram i wierzę w to mocno, tak jak wierzą wszyscy dookoła mnie. A Nowicki nie krył, że dla niego i tak zawsze najlepszy będzie Fajdek. Piątkowy wieczór ma przebiegać bez deszczu. Koło będzie wolniejsze.

- Ale butów nie zmienię, bo one są na każde warunki - zapowiedział Fajdek.

Londyn 2017: Ile zarobią medaliści z Polski? Więcej niż na igrzyskach!

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Adamowi Kszczotowi i Piotrowi Liskowi [ZDJĘCIA]

Wielki sukces Piotra Liska! Polski tyczkarz ze srebrem MŚ w lekkoatletyce! [ZDJĘCIA]

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: