SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Londyn 2017: Paweł Fajdek będzie najlepszy? Wymaluj nam złoty medal!

Londyn 2017: Paweł Fajdek będzie najlepszy? Wymaluj nam złoty medal!

11.08.2017, godz. 02:00
Paweł Fajdek, Londyn 2017
Paweł Fajdek chwilę po awansie do finału rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. (9 sierpnia 2017 roku) foto:

Rok temu w Rio był niemiłosierny upał. Teraz w Londynie nieustający deszcz. Przez chwilę wydawało się, że pogoda znowu pokona Pawła Fajdka w kwalifikacjach rzutu młotem, gdy w pierwszej próbie uzyskał zaledwie 71,43 m. Ale w drugiej pozbierał się, uzyskał minimum na finał wynikiem 76,82 m, najlepszym w grupie A.

- Za pierwszym razem młot uderzył w koło, stąd taka odległość. Drugi rzut też był asekuracyjny, ale się pobudziłem, podszczypałem i pomogło. Ta próba była bardzo dobra technicznie, na 50-60 procent możliwości - ocenił Fajdek.- Zeszło ze mnie ciśnienie, które znosiłem cały rok. Dobrze wiemy, jak było w kwalifikacjach olimpijskich (nie przeszedł ich w Londynie 2012 i Rio 2016 - przyp. red.). Ale Londyn został już odczarowany. Od dwóch tygodni nie mogłem się doczekać tych zawodów i to było najgorsze. Teraz najgorsze za mną. Miejmy nadzieję, że przede mną to najlepsze.

Pomimo wilgoci i chłodu (niewiele ponad 10 stopni) Polak jako jedyny w tej grupie wykonywał próby w krótkich spodenkach.

- Deszcz mi nie przeszkadzał. A w takim mokrym kole jak tutaj można bić rekordy świata. Jest bardzo szybkie - mówił Paweł Fajdek. W grupie B wynik 76,85 m uzyskał w pierwszej próbie mistrz Polski Wojciech Nowicki (28 l.). Zdaniem Fajdka - jeden z faworytów finału.

- Ale jednak nie wyobrażam sobie, żebym ja nie wygrał, nie zdobył złota - mówi Fajdek. - Myślę, że wygram i wierzę w to mocno, tak jak wierzą wszyscy dokoła mnie. Piątkowy wieczór, gdy będzie rozgrywany finał młota, ma być bez deszczu. Koło będzie wolniejsze.

- Ale butów na finał nie zmienię, bo one są na każde warunki - zapowiada nasz faworyt do złota.

Niesamowita historia na MŚ. Pokonał wirusa i awansował po samotnym biegu!

Londyn 2017: Piotr Lisek i jego żona z radości stanęli na rękach! [WIDEO]

Londyn 2017: Anita Włodarczyk wróciła do Polski! Mistrzyni przywitana na Okęciu [ZDJĘCIA]

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: