SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Londyn 2017: Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów z BRĄZOWYM MEDALEM!

Londyn 2017: Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów z BRĄZOWYM MEDALEM!

14.08.2017, godz. 12:22
Polska sztafeta kobiet
Polska sztafeta kobiet foto: EAST NEWS

Nasi sportowcy nie przestają zaskakiwać na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie - zdobyli kolejny medal! Tym razem zrobiły to nasze biegaczki w finale sztafet 4x400 metrów. Polki jako trzecie ukończyły bieg i mogą cię cieszyć z brązowego medalu! To już ósmy krążek biało-czerwonych na MŚ w Londynie.

Małgorzata Hołub (25 l.), Iga Baumgart (28), Aleksandra Gaworska (22) i Justyna Święty (25) ustąpiły jedynie Amerykankom i Brytyjkom. Uzyskały najlepszy w tym sezonie czas 3.25,41 min. Hołub oddała pałeczkę na czwartej pozycji. Baumgart dobiegła do strefy zmian jako trzecia i to już się nie zmieniło do końca.

Justyna Święty, która w czerwcu skręciła stopę w kostce, po odpadnięciu w eliminacjach biegu indywidualnego miała już nie startować w Londynie. Uznała, ze koleżanki są w lepszej formie niż ona. Nie pobiegła w sobotnich przedbiegach sztafety. Tymczasem trener Aleksander Matusiński zauważył, że jej forma rośnie. I zaryzykował wystawiając ją w finale.

Zaryzykował podwójnie, przez wystawienie Aleksandry Gaworskiej, która cztery tygodnie wcześniej prowadziła młodzieżową sztafetę do złota w ME U23 w Bydgoszczy.
- Gdy Justyna jest w pełni zdrowa, zyskujemy na tym sekundę albo dwie - stwierdził Matusiński. A ona - w myśl swojej filozofii biegania - zostawiła serce na bieżni. Poszła "w trupa" i odparła atak Francuzki Diarry i Nigeryjki Ajayi.

Z finałowej trójki trzy starsze zawodniczki staną wkrótce na ślubnym kobiercu. Justyna Święty poślubi zapaśnika Dawida Ersetica, Małgorzata Hołub - biznesmena Jakuba Kowalika, a Iga Baumgart - Andrzeja Witana, bramkarza Drutexu Bytovia Bytów. Narzeczeni mo być dumni. Będą mieli żony na medal.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: