SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Londyn 2017: RELACJA NA ŻYWO z 6. dnia MŚ. Fajdek i Nowicki powalczą o medale

Londyn 2017: RELACJA NA ŻYWO z 6. dnia MŚ. Fajdek i Nowicki powalczą o medale

09.08.2017, godz. 23:02
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto: Super Express

Relacja NA ŻYWO z szóstego dnia lekkoatletycznych MŚ 2017 w Londynie. Za nami sesja wieczorna (środa 9 sierpnia). Kolejni Polacy zaprezentowali się na stadionie olimpijskim. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki zrobili swoje - powalczą o medale w finale rzutu młotem! Rozegrano także biegowe finały oraz walkę o medale w pchnięciu kulą pań, niestety już bez udziału biało-czerwonych.

W środę 9 sierpnia nie było wielu emocji z udziałem Polaków. Mogliśmy trzymać kciuki tylko za Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego, którzy walczyli w eliminacjach rzutu młotem. Choć Fajdek, nasz główny faworyt, nie popisał się w pierwszej próbie, to w drugiej pokazał moc. Rezultat 76,82 m pozwolił mu wygrać grupę A i wejść do finału!

Nowicki rzucił jeszcze dalej od Fajdka (76,85). Wygrał grupę B i także powalczy o medale w piątkowym finale. W środę złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Chinka Lijiao Gang. Bieg na 400 metrów mężczyzn przez płotki sensacyjnie wygrał 21-letni Norweg Karsten Warholm, natomiast bieg kobiet na 400 metrów należał do Amerykanki Phyllis Francis. To ona mogła się cieszyć ze złota!

Londyn 2017: Ile zarobią medaliści z Polski? Więcej niż na igrzyskach!

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Adamowi Kszczotowi i Piotrowi Liskowi [ZDJĘCIA]

Wielki sukces Piotra Liska! Polski tyczkarz ze srebrem MŚ w lekkoatletyce! [ZDJĘCIA]

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund

To już koniec zawodów na dziś. Dla nas najważniejsze jest to, że Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki wywalczyli awans do piątkowego finału rzutu młotem. Jutro kolejne emocje! Bądźcie z nami.

Złoto zgarnęła Amerykanka Phyllis Francis (49,92). Srebro dla Salwy Eid Nase z Bahrajnu (50,06), a brąz dla Allyson Felix (USA, 50,08)

Na dziś został jeszcze finałowy bieg kobiet na 400 m.

Dobrze wiedzieć, że niektórzy potrafią się bawić w taką pogodę :)

Zakończył się finał biegu na 400 metrów mężczyzn przez płotki. ZŁOTO sensacyjnie wygrał 21-letni Norweg Karsten Warholm. Jest nowym mistrzem świata! Srebro dla Yasamaniego Copello z Turcji, a brąz zdobył Kerron Clement z USA.

Za chwilę rozpocznie się finał biegu 400 m przez płotki mężczyzn.

Już wszystko jasne w pchnięciu kulą kobiet. ZŁOTO przypadło Chince Lijiao Gang, która zdeklasowała konkurencję! SREBRO trafi do rąk Węgierki Anity Marton, która ostatnim rzutem (19,49) zepchnęła Amerykankę na trzecie miejsce. BRĄZ właśnie dla Michelle Carter.

Wygląda na to, że w finale pchnięcia kulą kobiet już nikt nie odbierze złota Chince Lijiao Gang. W piątej próbie osiągnęła 19,94 m!

A w grupie B eliminacji młociarzy wciąż tylko Nowicki z wymaganym minimum.

Do finału biegu na 200 metrów weszli jeszcze z trzecich miejsc: Wayde Van Niekerk z RPA oraz Brytyjczyk Mitchell-Blake.

Trzeci i ostatni półfinał biegu na 200 metrów mężczyzn zakończył się triumfem Ramila Gulyeva z Turcji. Za nim na metę przybiegł Amer Webb z USA. Są pewni awansu.

Półfinały mężczyzn na 200 metrów - po dwóch pierwszych biegach czterech zawodników wywalczyło pewny awans do finału: Amerykanin Isiah Young, Isaac Makwala z Botswanu, Jereem Richards z Trynidadu i Tobago oraz Japończyk Abdul Hakim Sani Brown. Poniżej możecie obejrzeć powtórkę pierwszego biegu:

Finał pchnięcia kulą kobiet - Po trzech seriach Chinka Gong wciąż prowadzi, ale druga jest teraz Amerykanka Carter. Osiągnęła 19,14. Węgierka Marton nie przekroczyła jeszcze bariery 19 m.

W piątek o godz. 21:30 Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek powalczą o medale w rzucie młotem!

Na razie Polak jest jedynym z grupy B, który zaliczył minimum kwalifikacyjne.

76,85 m Wojciecha Nowickiego w pierwszym rzucie! JUŻ JEST W FINALE RZUTU MŁOTEM! BRAWO!

Rozpoczynają się także trzy półfinały biegu mężczyzn na 200 metrów. Tylko dwóch najlepszych z każdego biegu powalczy o medale.

W finale pchnięcia kulą kobiet pierwsza trójka bez zmian po dwóch rzutach. Prowadzi Chinka Gong, za nią Węgierka Marton, a trzecia jest Amerykanka Carter.

Zaczynają się eliminacje młociarzy w grupie B. Do boju Nowicki!

Znamy pozostałą piątkę biegaczy, którzy wystartują w finale na 5000 metrów. W drugim biegu kwalifikację wywalczyli: Selemon Barega z Etiopii, Birhanu Balew z Bahrajnu, Cyrus Rutto z Kenii, Patrick Tiernan z Australii oraz Amerykanin Ryan Hill.

W finale pchnięcia kulą kobiet po pierwszej serii rzutów prowadzi Chinka Lijiao Gong (19,16 m). Druga jest Węgierka Anita Marton (18,89), a trzecia Amerykanka Michelle Carter (18,82).

A za około dziesięć minut grupa B rozpocznie eliminacje w rzucie młotem mężczyzn. Czekamy na Wojciecha Nowickiego.

Rozpoczął się drugi bieg mężczyzn na 5000 metrów.

Rozpoczyna się finał pchnięcia kulą pań. Niestety, nie zobaczymy w nim ani Klaudii Kardasz, ani Pauliny Guby. Polki były zbyt słabe, aby włączyć się do rywalizacji o medale.

Pierwszy bieg na 5000 metrów wygrał Yomif Kejelcha z Etiopii. Drugi był Brytjyczk Mo Farah, który nie biegł na sto procent swoich możliwości. Awans wywalczyło jeszcze trzech biegaczy: Muktar Edris, Justyn Knight oraz Aron Kifle.

Daria Kliszyna była najlepsza w eliminacjach skoku w dal. Poniżej link ze wszystkimi wynikami:

Jeśli chodzi o zakończone eliminacje skoku w dal, to żadnej z zawodniczek nie udało się osiągnąć minimum kwalifikacyjnego. Bardzo słaby poziom...

W pierwszym biegu na 5000 metrów rywalizuje już faworyt gospodarzy i wielka postać - Mo Farah. Pewnie znów zdobędzie złoty medal. Z nim nikt nie ma szans!

Grupa A zakończyła eliminacje w rzucie młotem. Siedmiu zawodników, z Pawłem Fajdkiem na czele, jest już pewnych udziału w finale. Chwilę przed godz. 22:00 rywalizuje grupa B z Wojciechem Nowickim.

Tym rzutem Fajdek zakwalifikował się do finału konkursu rzutu młotem:

Zakończyły się biegi eliminacyjne kobiet na 3000 metrów z przeszkodami. W linku poniżej znajdziecie wszystkie wyniki:

Fajdek pokazał dziś, że jest w formie! Oby Nowicki też rzucił tak daleko.

Białorusin Pavel Bareisha w trzeciej próbie wywalczył kwalifikację do finału rzutu młotem (75,98 m), jako siódmy dziś zawodnik.

Fajdek, Bigot, Halasz, Nazarov, Miller, Sokyrskii - ta szóstka młociarzy jest już w finale.

Zabrał torby i uciekł ze stadionu. Nie ma sensu, aby dalej rzucał i ryzykował kontuzję w deszczowej pogodzie.

76,82 m Pawła Fajdka! Znakomity drugi rzut sprawił, że Polak awansował już do finału! Jest pierwszy w swojej grupie.

Reprezentant Tadżykistanu Dilshod Nazarov jako piąty rzucił ponad 75,50 m i awansował do finału rzutu młotem.

Brytyjczyk Miller jako czwarty wywalczył kwalifikację do finału w rzucie młotem.

Po pierwszej serii rzutów Fajdek jest dziewiąty... Musi się szybko poprawić!

Rzut młotem - Bence Halas i Quentin Bigot rzucili ponad 75,50 m. Fajdek jest na razie siódmy.

71,43 m Pawła Fajdka w pierwszej próbie. Ważne, że nie spalił.

Aleksei Sokyrskii rzucił dokładnie 75,50.

Rzut młotem - na razie żaden z zawodników nie osiągnął minimum. Za chwilę rzuca Fajdek!

Jako pierwszy rzucał Siergiej Litwinow. Zabrakło mu dwóch metrów do minimum kwalifikacyjnego.

Rozpoczynają się kwalifikacje w rzucie młotem mężczyzn! Na początku rywalizuje grupa A, a w niej jako dziewiąty zaprezentuje się Fajdek. Podobnie jak inni zawodnicy, musi osiągnąć minimum 75,50 m.

A pogoda wciąż nie rozpieszcza...

Niemka Krause wygrała pierwszy bieg eliminacyjny kobiet na 3000 metrów z przeszkodami. Za nią Kenijka i Amerykanka:

Trwają już także eliminacje w skoku w dal. Za kilka minut rozpoczną się kwalifikacje młociarzy z Pawłem Fajdkiem w roli głównej.

Rozpoczęły się już eliminacje kobiet w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Zawodniczki nie mają łatwo, bo w Londynie wciąż pada deszcz.

Jeszcze raz przypominamy klasyfikację medalową. Szkoda, że dziś nie uda nam się poprawić dorobku, ale przed końcem imprezy biało-czerwoni z pewnością zdobędą jeszcze cenne krążki.

A nasz biegacz odebrał dziś srebrny medal! BRAWO ADAM KSZCZOT!

Pierwszy zawodnik już ma dzisiejszy start za sobą. To reprezentant Botswany Isaac Makwala, który z powodu wirusa żołądkowego nie został dopuszczony do startu w finale biegu na 400 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Mógł jednak wystąpić w konkurencji 200 m. Dziś biegł sam, w deszczu, ale i tak zakwalifikował się do półfinału.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z szóstego dnia lekkoatletycznych MŚ. Już chwilę po godz. 20:00 w akcji zobaczymy Pawła Fajdka!
False 3333 True 1 2017-08-09 19:45:00 True 30
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: