SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Londyn 2017: Rzut młotem. ZŁOTY medal Fajdka i BRĄZOWY Nowickiego!

Londyn 2017: Rzut młotem. ZŁOTY medal Fajdka i BRĄZOWY Nowickiego!

12.08.2017, godz. 07:32
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto:

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki nie zawiedli oczekiwań polskich kibiców i na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie wywalczyli medale dla Polski! W piątek wieczorem rozegrany został finał konkursu rzutu młotem mężczyzn. Fajdek był faworytem. Przepędził demony z Rio i tym razem pokazał pełną moc. Zdobył złoto! Nowicki wywalczył brązowy medal. Drugie miejsce stracił w ostatniej chwili.

Już w eliminacjach Fajdek i Nowicki pokazali, że będą się liczyć w walce o medale. Bez problemu weszli do finału. Obaj wygrali swoje grupy. Świetne występy powtórzyli w piątek na stadionie olimpijskim w Londynie. Fajdek nie musiał nawet przekraczać swojej magicznej bariery 80 metrów. Okazało się, że do złota wystarczyła mu odległość z czwartej próby. Rzucił młot na odległość 79,81 m!

Wojciech Nowicki przez długi czas utrzymywał się na drugiej lokacie, za plecami Fajdka, z wynikiem 78,03 m. Wszystko zmieniło się jednak w szóstej serii. Valeriy Pronkin nagle oddał zaskakujący rzut (78,16 m) i zepchnął Polaka na trzecią lokatę. W ostatniej próbie Nowicki już nie miał siły na wywalczenie srebra. Spalił, ale nie może być smutny, bo i tak ma medal mistrzostw świata!

Złoto Pawła Fajdka i brąz Wojciecha Nowickiego oznaczają, że na mistrzostwach świata w Londynie mamy już 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. A w weekend ten dorobek biało-czerwoni mogą poprawić!

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z FINAŁU RZUTU MŁOTEM

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: