SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Łukasz Parszczyński uprawiał BALKONING? Polski lekkoatleta ciężko ranny

Łukasz Parszczyński uprawiał BALKONING? Polski lekkoatleta ciężko ranny

10.02.2016, godz. 10:09
Łukasz Parszczyński
Łukasz Parszczyński foto: CYFRA SPORT

Nowe doniesienia w sprawie wypadku Łukasza Parszczyńskiego. Utalentowany biegacz spadł z balkonu w Hiszpanii i jest ciężko ranny. Pod znakiem zapytania stanęła kariera lekkoatlety. Jak pisze "El Mundo Deportivo", Parszczyński padł ofiarą "balkoningu", czyli skakania z balkonu na drugi lub do basenu.

Gazeta nie podaje jednak źródła takiej informacji ani szczegółów. Przywołuje jednak historię Australijczyka Dane'a Searlsa - mistrza dirt jumpingu - który zginął w 2011 roku skacząc z balkonu do basenu. Hiszpańska gazeta pisze, że Parszczyńśki padł ofiarą popularnej mody w kurortach wakacyjnych. Do wypadku doszło w Lloret del Mar.

Dramat polskiego lekkoatlety. Wypadł z balkonu na zgrupowaniu!

Sprawa jest dość tajemnicza. Do zdarzenia miało dojść 18 stycznia. Parszczyńśki spadł z balkonu na piątym piętrze. Szczęście w nieszczęściu - nie spadł na sam parter, ale na duży taras, który znajdował się pod nim. Lekkoatleta doznał obrażeń i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Do Hiszpanii przyjechała rodzina sportowca. PZLA wyjaśnia sprawę, czeka na opinię osoby odpowiedzialnej za zgrupowanie.

Łukasz Parszczyński ma 20 lat. Specjalizuje się w biegu na 3 km z przeszkodami, który kiedyś był wizytówką polskiej lekkoatletyki, żeby przywołać złoty medal Bronisława Malinowskiego z IO w Moskwie (1980).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: