SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Memoriał Kamili Skolimowskiej: Anita Włodarczyk poprawiła REKORD ŚWIATA na Stadionie Narodowym

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Anita Włodarczyk poprawiła REKORD ŚWIATA na Stadionie Narodowym

29.08.2016, godz. 07:31
ANITA WŁODARCZYK
Anita Włodarczyk - złoty medal (rzut młotem) foto: Super Express

Pilna wiadomość z Memoriału Kamili Skolimowskiej 2016 - Anita Włodarczyk poprawiła swój własny rekord świata z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Od niedzieli wynosi 82,98 metra! Polska młociarka dominuje na świecie jak żadna polska lekkoatletka w historii!

Świetny, najlepszy w roku Paweł Fajdek (82,47). Najdalszy rzut w sezonie na zakończenie kariery Tomasza Majewskiego (ponad 21 metrów). To wszystko zeszło na dalszy plan, gdy do koła weszła Anita Włodarczyk. Z każdym rzutem młot latał dalej, z każdym mistrzyni nakręcała się jeszcze bardziej. W końcu - w czwartej próbie - posłała młot najdalej w historii lekkoatletyki. 82.98 metra. Zaledwie dwa centymetry od magicznej granicy 83 metrów. Anita miażdży rywalki bardziej od Kłobukowskiej, Krzesińskiej czy Szewińskiej. Polska lekkoatletka wszech czasów?!

- Weszłam, rzuciłam. To prezent dla Majewskiego. Najlepszy prezent na świecie. Dotrzymałam słowa. Boję się dalej mówić, bo się spełnia. O rekordzie przy polskich kibicach marzyłam. Dziękuję za to, że jesteście - powiedziała. Tak zakończyła - jak sama mówi - najlepszy sezon w karierze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: