SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w lekkoatletyce: Dwa medale Polek! Złota Anita Włodarczyk

MŚ w lekkoatletyce: Dwa medale Polek! Złota Anita Włodarczyk

07.08.2017, godz. 23:11
Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. (lipiec 2016 roku) foto: Super Express

Ona znowu to zrobiła! Anita Włodarczyk mimo kontuzji dłoni i nieco słabszej dyspozycji i tak nie miała sobie równych w finale rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. Na stadionie olimpijskim na oczach kilkudziesięciu tysięcy widzów Polka rzuciła 77,90 metra i zdobyła kolejny w swojej karierze tytuł i złoty medal wielkiej imprezy! A biało-czerwoni mają dodatkowe powody do radości, bo po brąz sięgnęła Malwina Kopron!

Przed konkursem rzutu młotem kobiet na lekkoatletycznych MŚ w Londynie wielu kibiców i ekspertów w ciemno dawało zloty medal Anicie Włodarczyk. Przed startem zawodów dużo mówiło się o jej niesamowitej dyspozycji - w 2017 roku Polka oddała dwadzieścia cztery najdalsze rzuty na świecie! Można się więc było spodziewać, że i w Wielkiej Brytanii nikt nie przeszkodzi jej w marszu po tytuł.

Ale początek rywalizacji był bardzo nerwowy. Pierwszy rzut Włodarczyk nie był najlepszy, drugi spaliła i przed półmetkiem istniała nawet obawa, że Polka może nie wejść do wąskiego finału. Niewykluczone, że wynikało to z kontuzji dłoni, z jaką musiała się zmagać rekordzistka świata. Trzecim rzutem zagwarantowała sobie jednak miejsce w czołowej "ósemce", a później odpaliła.

Najpierw uzyskała 77,39 metra, a po chwili pobiła ten wynik o pół metra (77,90) i wtedy jasne się stało, że nie da sobie wydrzeć kolejnego złota mistrzostw świata. Szczególnie, że żadna z rzucających jeszcze wtedy zawodniczek nie mogła się poszczycić lepszym rekordem życiowym, niż czwarta próba Polki. Włodarczyk zrobiła sobie więc miły prezent na trzydzieste drugie urodziny, które obchodzi 8 sierpnia, jednak wyraźnie nie była zadowolona ze swojej postawy. Nastawiała się zapewne nawet na rekord świata, tymczasem musiała się zadowolić "jedynie" złotem mistrzostw świata.

Fantastyczną niespodziankę polskim kibicom sprawiła też Malwina Kopron. 22-letnia zawodniczka była jednym z największym objawień MŚ w lekkoatletyce, świetnie prezentowała się we wstępnych rundach zmagań, a w finale potwierdziła dużą klasę. W swojej najlepszej próbie osiągnęła wynik 74,76 i ostatecznie sięgnęła po brązowy medal, a to oznacza, że na podium zmieściły się aż dwie Polki. Brawo! Niestety nieco słabiej wypadła trzecia z biało-czerwonych - Joanna Fiodorow - która w finale uplasowała się na szóstej pozycji.

Wyniki finału konkursu rzutu młotem na MŚ w Londynie:

1. Anita Włodarczyk (Polska) - 77,90 m
2. Zheng Wang (Chiny) - 75,98 m
3. Malwina Kopron (Polska) - 74,76 m
4. Wenxiu Zhang (Chiny) - 74,53 m
5. Hanna Skydan (Azerbejdżan) - 73,38 m
6. Joanna Fiodorow (Polska) - 73,04 m
7. Sopie Hitchon (Wlk. Brytania) - 72,32 m
8. Katerina Safrankova (Czechy) - 71,34 m

Błyszczą nie tylko na stadionie. Najpiękniejsze zawodniczki MŚ w Londynie

MŚ w Lekkoatletyce: Potworny błąd sędziów zabrał zawodnikowi medal

MŚ w Londynie: Wenezuelka zdobyła brąz. Pomogła jej polska myśl szkoleniowa

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: