SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w Lekkoatletyce: Sobota, sesja poranna. Polskie sztafety awansowały do finału [ZAPIS RELACJI]

MŚ w Lekkoatletyce: Sobota, sesja poranna. Polskie sztafety awansowały do finału [ZAPIS RELACJI]

12.08.2017, godz. 19:03
Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, rzut młotem, lekkoatletyka
foto: Super Express

Londyńskie zmagania najlepszych lekkoatletów na świecie powoli dobiegają końca. Polscy zawodnicy zdobyli już sześć medali. Bardzo byśmy chcieli, by ta liczba jeszcze powiększyła się o kolejne zdobycze. Szanse na to pojawią się także w niedziele, bo podczas sobotniej sesji porannej miejsca w finałach wywalczyły sobie dwie polskie sztafety: męska i żeńska w biegach 4x400 metrów.

Myślami jeszcze wracamy do piątku, kiedy to dwóch polskich młociarzy stanęło na podium mistrzostw świata w Londynie. Paweł Fajdek zdobył złoty medal, Wojciech Nowicki brązowy. To był piąty oraz szósty medal wywalczony przez polskich lekkoatletów. Bardzo byśmy chcieli, by nie były one ostatnimi. Szanse na kolejne krążki jeszcze będą.

Podczas sobotniej sesji porannej polskie reprezentacje biegły w ramach eliminacji do finału na dystansie 4x400 metrów. Drżeliśmy o wyniki, bo przeciwniczki i przeciwnicy byli piekielnie mocni, ale biało-czerwoni nas nie zawiedli. Najpierw do finału awansowały panie, które w składzie: Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart przybiegły na czwartej pozycji w swoim biegu. Okazało się jednak, że ich czas jest lepszy od Francuzek, a nawet przewyższa reprezentantki Botswany, dlatego Polki zyskały promocję do finału.

Kilkanaście minut później świętowaliśmy sukces mężczyzn. Kajetan Duszyński, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny i Rafał Omelko pobiegli wyśmienicie i do mety przybiegli na drugiej pozycji. Już nie musieliśmy się oglądać na innych, bo awans do finału Polacy zapewnili sobie automatycznie. Ostatecznie zanotowali siódmy czas i o medal będzie bardzo ciężko, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Kciuki za naszych reprezentantów trzymać trzeba!

Polska na 3. miejscu w klasyfikacji medalowej!

Paweł Fajdek ze złotym medalem MŚ, Wojciech Nowicki był trzeci

Harmonogram startów na sobotę 12 sierpnia

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3340 False 1 2017-08-12 11:00:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: