SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017: Wirus powiększa żniwo. Co ze zdrowiem Polaków?

MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017: Wirus powiększa żniwo. Co ze zdrowiem Polaków?

11.08.2017, godz. 13:22
Isaac Makwala, MŚ w lekkoatletyce
Jeden z faworytów biegu na 400 metrów podczas MŚ w Londynie - Isaac Makwala - zmaga się z problemami żoładkowymi foto: EAST NEWS

Zatrucie pokarmowe dotknęło w Londynie już około 40 lekkoatletów. Wśród gwiazd pierwszym poszkodowanym był Isaac Makwala z Botswany, niedopuszczony we wtorek do finału biegu na 400 m (dwa dni później był szósty w finale na 200 m). Kolejne faworytki do medali, które z powodu wirusa musiały wycofać sie za startów to Kenijka Eunice Sum (800 m) i Etiopka Genzebe Dibaba (5000 m).

Wirus dopadł najpiew lekkoatletów mieszkających w hotelu Tower (m. in. Niemców i Kanadyjczyków). Teraz źródła wirusa szuka się na Stadionie Olimpijskim. Federacja IAAF zaleca lekkoatletom, aby nie gratulować sobie i unikać nawet podawania ręki. W polskiej ekipie jak dotąd nie zanotowano żadnego przypadku zatrucia.

- Były infekcje u trzech zawodników w ubiegłym tygodniu, ale dotyczyły górnych dróg oddechowych - powiedział "Super Expressowi" w piątkowe przedpołudnie główny lekarz polskiej ekipy, doktor Jarosław Krzywański. - Jeden z trenerów odczuwał tez bóle brzucha, ale nic wspólnego nie miało to z wirusem. Jak na razie temat nas nie dotyczy - dodał.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: