SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w lekkoatletyce: Piąty dzień 8 sierpnia [ZAPOWIEDŹ]

MŚ w lekkoatletyce: Piąty dzień 8 sierpnia [ZAPOWIEDŹ]

08.08.2017, godz. 12:36
MŚ w lekkoatletyce, MŚ, Piotr Lisek, skok o tyczce
foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Piąty dzień MŚ w lekkoatletyce przed nami. We wtorek o medale znowu powalczą Polacy. Biało-czerwoni reprezentanci wystąpią między innymi w skoku o tyczce. Tutaj o krążki czempionatu bój stoczą Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. W finale biegu na 800 metrów udział weźmie z kolei Adam Kszczot. Jakie konkurencje odbędą się jeszcze 8 sierpnia? Zobaczcie zapowiedź.

Po udanym dla Polski poniedziałku na MŚ w lekkoatletyce apetyty kibiców nad Wisłą zostały mocno rozbudzone. Już we wtorek mogą zostać choć w części nasycone. O godzinie 20:35 polskiego czasu rozpocznie się konkurs skoku o tyczce. W rywalizacji zobaczymy dwóch naszych reprezentantów - Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Pierwszy z nich w tym sezonie osiągnął wysokość 6 metrów. Z grona finalistów taki rezultat osiągnął tylko Amerykanin Sam Kendricks. Wojciechowski pokonał za to 5,93 metra, co jest trzecim wynikiem spośród zawodników, którzy powalczą o medale.

Mocnym polskim akcentem może być także start Adama Kszczota. Finał biegu na 800 metrów z udziałem naszego zawodnika rozpocznie się o godzinie 22:35. W tym sezonie Kszczot najlepszy bieg zakończył z czasem 1:45.21. To całkiem niezły rezultat, ale w gronie finalistów jest kilku zawodników, którzy mogą pochwalić się lepszymi wynikami - Pierre-Ambroise Bosse z Francji, Nijel Amos z Botswany, Kipyegon Bett z Kenii, Brandon McBride z Kanady i Thiago Andre z Brazylii.

W poniedziałek odbędą się również finały w rzucie oszczepem (kobiety), biegu na 3000 metrów z przeszkodami (mężczyźni) i biegu na 400 metrów (mężczyźni). Plan dnia uzupełnią eliminacje i półfinały biegu na 200 metrów (kobiety), biegu na 400 metrów przez płotki (kobiety) oraz pchnięcia kulą (kobiety).

Piąty dzień MŚ w Londynie - relacja NA ŻYWO

Reporter "Super Expressu" pomógł polskiej młociarce i pożyczył jej 50 funtów

Masowe zatrucie pokarmowe w oficjalnym hotelu MŚ

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: