Paweł Fajdek

Autor: Paweł Skraba/Super Express Paweł Fajdek

MŚ w lekkoatletyce: Klasyfikacja medalowa. Które miejsce zajęła Polska?

2017-08-14 19:15

MŚ w lekkoatletyce były niezwykle udane dla Polski. W pierwszy weekend kibice królowej sportu nad Wisłą niezbyt często się uśmiechali. Ani Piotr Małachowski w rzucie dyskiem, ani Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk w pchnięciu kulą nie zdobyli upragnionych medali. Pierwsze krążki przyszły w poniedziałek za sprawą naszych młociarek - Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron. We wtorek Polacy dołożyli kolejne dwa, a w piątek kolejne! W sobotę i niedzielę też mogliśmy się cieszyć z medali.

Do złotego medalu Anity Włodarczyk i brązowego Malwiny Kopron w rzucie młotem, we wtorek biało-czerwoni dołożyli dwa srebra. Zdobyli je Adam Kszczot w biegu na 800 metrów i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Szczególne wrażenie na ekspertach z całego świata zrobił pierwszy z polskich srebrnych medalistów. Swój bieg rozegrał bowiem po profesorsku. Przez dużą jego część trzymał się z tyłu, unikając przepychanek z innymi zawodnikami. Na ostatnim wirażu rozpoczął swój rajd i mijał kolejnych przeciwników, ostatecznie kończąc zawody na mistrzostwach świata w lekkoatletyce 2017 na świetnym 2. miejscu.

W piątek nasi młociarze dorzucili kolejne dwa krążki. Mistrzem świata został Paweł Fajdek, a brązowy medal wywalczył Wojciech Nowicki! Na dodatek, w sobotę brąz w skoku wzwyż wywalczyła Kamila Lićwinko, a w niedzielę trzecią lokatę zajęła sztafeta kobiet 4x400 m! Ostatecznie zajęliśmy ósme miejsce w klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2017: Klasyfikacja medalowa (czołowe miejsca):