SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w lekkoatletyce: ZAPOWIEDŹ 10 sierpnia. Jóźwik i Lićwinko powalczą o finały

MŚ w lekkoatletyce: ZAPOWIEDŹ 10 sierpnia. Jóźwik i Lićwinko powalczą o finały

10.08.2017, godz. 10:51
Kamila Lićwinko
Kamila Lićwinko foto: Super Express

Czwartek 10 sierpnia będzie siódmym dniem MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017. Na stadionie olimpijskim zaprezentują się m.in. Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Marcin Lewandowski czy Kamila Lićwinko, którzy będą walczyć o finały w swoich konkurencjach. Wszystko zwieńczy finał mężczyzn w biegu na 200 metrów. A co jeszcze czeka nas 10 sierpnia? Przeczytajcie ZAPOWIEDŹ siódmego dnia MŚ w lekkoatletyce.

W środę nie oglądaliśmy żadnych medali dla Polski i w czwartek też nic takiego się nie wydarzy. A to dlatego, że biało-czerwoni nie będą startować w finałach. To nie oznacza jednak braku emocji na stadionie olimpijskich, bo kibicom zaprezentuje się kilkoro z naszych reprezentantów. Przede wszystkim Kamila Lićwinko w skoku wzwyż. 31-latka jest faworytką do podium MŚ w Londynie, a w czwartek powalczy z rywalkami w eliminacjach konkurencji.

Wstępne rundy rywalizacji czekają też Marcina Krukowskiego (rzut oszczepem), Joannę Jóźwik, Angelikę Cichocką (obie bieg na 800 metrów), Marcina Lewandowskiego i Michała Rozmysa (obaj bieg na 1500 metrów). Na koniec dnia zaplanowano dwa finały: pierwszy zapowiada się ciekawie, bo panie zmierzą się w biegu na 400 metrów przez płotki. Ale naprawdę pasjonujący będzie ten drugi! Ostatnią konkurencją 10 sierpnia na stadionie olimpijskim w Londynie będzie bowiem sprint na 200 metrów mężczyzn. Kto sięgnie po złoto?

Anita Włodarczyk i jej dieta - jajka i kawa przed zawodami [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda otrzymał buziaka od Anity Włodarczyk [ZDJĘCIE]

Ile zarobią polscy medaliści MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: