SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w lekkoatletyce: Zapowiedź na poniedziałek 7 sierpnia

MŚ w lekkoatletyce: Zapowiedź na poniedziałek 7 sierpnia

07.08.2017, godz. 12:15
Patryk Dobek, MŚ w lekkoatletyce, lekkoatletyka, bieg przez płotki
foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

To będzie niezwykle pasjonujący wieczór dla polskich kibiców. Sesja wieczorna mistrzostw świata w Londynie obfitować będzie w występy Polek i Polaków, co gwarantuje niesamowite emocje. Sprawdźcie, co czeka nas w poniedziałkowy wieczór i czego z pewnością nie można przegapić?

Sesja rozpocznie się pierwszą rundą biegu na 200 metrów mężczyzn. Krótko po niej odbędą się kwalifikacje męskiego trójskoku. Polscy kibice będą się wówczas przygotowywać do tego, co wydarzy się później. O 20 do koła wejdą zawodniczki biorące udział w finałowym konkursie rzutu młotem. Wśród nich wielka mistrzyni Anita Włodarczyk, która obiecała zrobić w Londynie show. Pomogą jej w tym rywalki. Mowa także o innych reprezentantkach Polski. Malwina Kopron i Joanna Fiodoruk celują w medale. Scenariusz mało prawdopodbny, ale wciąż realny: trzy Polki na podium londyńskich mistrzostw świata. Jakie to by było cudowne!

O 20:30 rozpoczną się pierwsze zmagania na 400 metrów przez płotki kobiet. Na liście startowej jest Joanna Linkiewicz. Będziemy trzymać kciuki, by nasza reprezentantka znalazła sie w kolejnej fazie zawodów. Na 400 metrów przez płotki pobiegnie również Patryk Dobek. Polak wystartuje już w pierwszym z trzech wyścigów. Do mety musi dobiec jako pierwszy lub drugi, by awansować do finału. Jeśli to się nie uda, pozostaje liczyć, że jego czas będzie na pierwszym lub drugim miejscu w stawce zawodników, którzy nie uzyskali kwalifikacji. Parę minut przed 22 odbędzie się półfinałowy bieg na 400 metrów Igi Baumgart. W jej przypadku obowiązują identyczne zasady jak u Patryka Dobka.

Dzień zakończą dwa finały. Pierwszym będzie konkursu biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn. Drugim bieg na 1500 metrów kobiet. Wystąpi w nim Angelika Cichocka, której życzymy oczywiście medalu.

Harmonogram na 4. dzień MŚ w Londynie

TRANSMISJA TV konkursu Anity Włodarczyk

Pomyłka sędziowska pozbawiła medalu czekiego kulomiota

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: