SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w Londynie 2017: Miłość pomaga Joasi Jóźwik! [ZDJĘCIA]

MŚ w Londynie 2017: Miłość pomaga Joasi Jóźwik! [ZDJĘCIA]

12.08.2017, godz. 11:27
Joanna Jóźwik, Adam Niedźwiedź
foto:

To jej drugie mistrzostwa świata. Joanna Jóźwik (26 l.) przyleciała do Londynu jako biegaczka doświadczona, a zarazem mogąca liczyć na wsparcie ukochanego. Z Adamem Niedźwiedziem (24 l.), zawodnikiem MMA, rozumieją się bardzo dobrze jako para sportowców.

- Miłość na pewno pomaga mi w sporcie - zapewnia w rozmowie z "Super Expressem" specjalistka biegu na 800 metrów. - Choćby miało się wielu przyjaciół, nie potrafią dać oni tyle wsparcia, co osoba, którą się kocha. Tym bardziej że mój chłopak jako sportowiec dobrze wie, jak wszystko na co dzień musi wyglądać. Że muszę odpowiednio zjeść, odespać ciężki trening. Jego wsparcie czuję bardzo mocno.

Adam kilkakrotnie kibicował Asi podczas zawodów. Ona jemu tylko raz, w czerwcu, bo też w ciągu ich rocznej zażyłości miał jedną walkę.

- W moich oczach ten sport nie bardzo do niego pasuje, bo jest osobą bardzo spokojną. Chyba bardziej ode mnie - mówi pełna spokoju lekkoatletka. - Nie jest agresywny. Nawet się do tej pory nie pokłóciliśmy. Mając różnicę zdań, odbyliśmy dłuższą rozmowę. I tak jest fajnie - kończy Jóźwik, która w Londynie nie zdołała jednak wywalczyć awansu do finału biegu na 800 m.

MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017: Wirus powiększa żniwo. Co ze zdrowiem Polaków?

Piotr Lisek: Anna Lewandowska jest fachowcem, ale...

MŚ w Londynie 2017: Klawe życie lekkoatletów [GALERIA]

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: